Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

Sukcesy

Dla uczniów > Sukcesy

Sukcesy 2017 / 2018

29 września 2017 z okazji VII Światowego dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie biegłej znajomości tabliczki mnożenia. Każdą klasę reprezentował 5 osobowy zespół. Uczniowie w czasie 10 minut musieli podać jak najwięcej poprawnych wyników spośród 212 przykładów. Konkurencję indywidualną  wygrała  Julia Kowalik z klasy 2c uzyskując 212 (100%) poprawnych wyników. Konkurencję drużynową wygrał zespół klasy 2b uzyskując 1018 (96%) poprawnych wyników.
Najlepsze wyniki w poszczególnych klasach uzyskali:
2a Damian Wiśniewski 196 poprawnych wyników
2b Marta Korż i Maja Lipiec po 205 poprawnych wyników
2c Julia Kowalik 212 poprawnych wyników
2d Dominik Pasik 204 poprawne wyniki
3a Jakub Siwek 210 poprawnych wyników
3b Wiktoria Bednarz i Aleksander Pałka po 206 poprawnych wyników
3c Krzysztof Wiśniewski 200 poprawnych wyników

28 września nasi uczniowie wzięli udział Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Biegach Przełajowych. Jakub Siwek zajął trzecie miejsce, a Kamil Maszczyński 8 miejsce w roczniku 2002.
5 października na AWF odbędzie się WOM Warszawy. Jakub i Kamil między innymi będą reprezentować Dzielnicę Bielany.
29 września odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Piłce Nożnej Dziewczyn. Nasza reprezentacja walczyła dzielnie, ale nie zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

Sukcesy 2016 / 2017

Rozstrzygnięcie  Bielańskiego Konkursu „Komórka w 3D”

Aby wziąć udział w konkursie należało do 28 kwietnia 2017roku przesłać model komórki roślinnej lub zwierzęcej. W ocenie przysłanych prac wzięto pod uwagę następujące kryteria:
Zgodność merytoryczną
, załączoną legendę do modelu, staranność i pomysłowość wykonanej pracy
Powołana komisja wyłoniła następujących laureatów:

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas uroczystego apelu, który odbędzie się 7 czerwca
w Gimnazjum nr 75.

I miejsce:
Aleksandra Radowska
Zuzanna Omelan
Joanna Kowalska

II miejsce:
Ewa Adamczyk
Michał Piwowarczyk

III miejsce:
Aleksander Michalczyk
Michał Stecz
Alicja Tkacz

13 maja 2017 uczennica naszej szkoły Zosia Lisiak zdobyła 2 miejsce w konkursie "Debiuty" w Kampinoskich Spotkaniach Jeździeckich dosiadając klaczy "Śląska Princessa" ze stajni "Bobrowy staw".

12 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny pt. "Dookoła Europy", w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii regionalnej Europy.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Julia Łozińska klasa 2a
2 miejsce - Magomed Khatsiev klasa 2b
3 miejsce - Denis Miciukiewicz klasa 2b

Nasza uczennica Magdalena Trochimowicz jest zawodnikiem Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa - sekcja Taekwondo Olimpijskie. W roku szkolnym 2016/2017 zawodnik bierze aktywny udział w treningach klubowych oraz reprezentuję sekcję Taekwondo na zawodach sportowych.
Sukcesy sportowe:

• Puchar Świata Slovenia Open - Maribor 24-27. 02. 2017
• Puchar Polski Pomerania Open - Świnoujście 03-06. 03. 2017
• Puchar Świata Dutch Open - Eidhoven 09-13. 03. 2017
• Puchar Polski - Bydgoszcz Cup - Bydgoszcz 24-26. 03. 2017

Zawody z cyklu Pucharu Polski i Pucharów Świata są rankingowymi turniejami, które umożliwią najlepszym zawodnikom otrzymaniu promocji do Reprezentacji Polski na turnieje mistrzowskie.

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Wieczorek zajął 3 miejsce
w Otwartych Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w  Taekwondo Olimpijskim na zawodach z cyklu Pucharu Polski.

Konkurs: „KATYŃ. PRAWDA I PAMIĘĆ”

Wielki sukces naszej uczennicy. Po raz drugi mamy w naszej szkole finalistkę Dzielnicowego Konkursu „Katyń. Prawda i Pamięć”. Została nią Maja Lipiec z klasy Ib. Majka pojedzie w nagrodę na Ukrainę do Bykowni. Tam zwiedzać będzie między innymi Polski Cmentarz Wojenny. Wyjazd odbędzie się w kwietniu 2017 roku.

Uczeń naszej szkoły - Mateusz Kaczor zdobył I miejsce w konkursie "Bielańskie Mądraszki".

12 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny pt. "Dookoła Europy", w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii regionalnej Europy.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Julia Łozińska klasa 2a
2 miejsce - Magomed Khatsiev klasa 2b
3 miejsce - Denis Miciukiewicz klasa 2b

Uczennica naszego gimnazjum Maria Fornalska z klasy 3A wzięła udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Gdańską pt. "Chemicznym okiem". Jej poster naukowy walczy o nagrodę publiczości. Doceńmy pracę Marysia dając lajka na Facebook'u.

Nasza uczennica Magdalena Trochimowicz jest zawodnikiem Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa - sekcja Taekwondo Olimpijskie. W roku szkolnym 2016/2017 zawodnik bierze aktywny udział w treningach klubowych oraz reprezentuję sekcję Taekwondo na zawodach sportowych.
• Puchar Świata Slovenia Open - Maribor 24-27. 02. 2017
• Puchar Polski Pomerania Open - Świnoujście 03-06. 03. 2017
• Puchar Świata Dutch Open - Eidhoven 09-13. 03. 2017
• Puchar Polski - Bydgoszcz Cup - Bydgoszcz 24-26. 03. 2017
Zawody z cyklu Pucharu Polski i Pucharów Świata są rankingowymi turniejami, które umożliwią najlepszym zawodnikom otrzymaniu promocji do Reprezentacji Polski na turnieje mistrzowskie.

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Wieczorek zajął 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim na zawodach z cyklu Pucharu Polski.

Nasze uczennice zdobywają wysokie miejsca w krajowych i międzynarodowych dyscyplinach sportów walki.

4 listopada   Mistrzem Szkoły w tenisie stołowym został Igor Styczyńki z klasy IA. Drugie miejsce zajął Marcin Mielcarz z klasy ID, a trzecie Bartek Wiśniewski z klasy IIIA. Gratulacje.

9 listopada dziewczyny w składzie Julia Jaroń, Wiktoria Markowska, Weronika Maciążęk, Emilia Janiszewska, Gabriela Ryczkowska, Paulina Foltyn, Dominika Piwowarska, Małgorzata Polak , Klaudia Staniszewska wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Unihokeja. Mimo dzielnej i wyczerpującej waki nie udało im się zakwalifikować do półfinałów.

10 listopada o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany w Unihokeju walczyli chłopcy. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Siwek. Kamil Maszczyński, Kamil Kornata, Marcel Zalewski, Islam Aliev, Jakub Szczepanik, Eryk Łabasiewicz, Igor Styczyński, Hubert Machnicki. Chłopcy zajęli III miejsce w dzielnicy. Gratulacje!!!

Uczeń naszej szkoły Jakub Siwek zajął I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy w indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1500 metrów. Gratulujemy Jakubowi doskonałego wyniku sportowego w tej konkurencji.

Sukcesy 2015 / 2016

Dnia 02. 06. 2016r. odbył się „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” przeprowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego p. Martę Wesołowską.  Był on skierowany do chętnych uczniów z klas I-III. Konkurs wcale nie był taki łatwy jak się wydawało. Trzeba było wkuć sporo materiału z różnych dziedzin. Składał się on z 30 pytań związanych z ustrojem politycznym, historią, geografią, demografią, miastami, kulturą oraz tradycjami krajów anglojęzycznych. Walka naszych uczniów była zażarta, ale w końcu udało się wyłonić trójkę najlepiej przygotowanych uczniów:

 

Sukces Julii Faber z klasy I b

Z przyjemnością informujemy, że praca Julii Faber została wyróżniona w konkursie fotograficznym „Dzień Tulipana na Bielanach” zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany.


Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sfotografowanie tulipanów rosnących w parku Kępa Potocka. Spośród 80 nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała 18- wśród nich znalazło się zdjęcie wykonane przez Julię. Pracę Julii możemy teraz podziwiać na wystawie out- door naprzeciwko budynku Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29.
                  
Gratulujemy !

***

 
 

W dniu 24 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 273 z udziałem władz gminy Bielany, odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XX Grand Prix w tenisie stołowym Dzielnicy Bielany. Nasza Szkoła, którą w 4-ch turniejach reprezentowali: Julia Wachol, Beata Giersz, Jakub Błaut, Bartosz Józefowicz, Krzysztof Wiśniewski, Patryk Leszczyński, Kewin Palczewski zajęła I miejsce. W punkyacji indywidualnej Julia Wachol zajęła III miejsce.

W dniu 22.04.2016r. dwie nasze uczennice Aleksandra Witt i Magdalena Trochimowicz reprezentowały nasze Gimnazjum w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu.

„Nasze Mądraszki”. Mamy laureatów dzielnicowego konkursu „Bielańskie Mądraszki”, który został zakończony 22.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 49. Brali w nim udział uczniowie klasy IIIb Hubert Miłoński i Maciej Kołodziejczyk. Hubert Miłoński zajął I miejsce w panelu „Turystyka na Bielanach”, a Maciej Kołodziejczyk III miejsce w panelu humanistycznym. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział! Jesteśmy z Was dumni.

W dniu 13 kwietnia 2016r. Reprezentacja Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi w następującym składzie: chłopcy Jakub Wierzbicki, Magomed Khastiew, Kamil Kornata i Jakub Szczepanik oraz dziewcząt: Aleksandra Witt, Natalia Krzysztoporska, Dominika Piwowarska i Małgorzata Polak wzięła udział w Dzielnicowych eliminacjach zawodów „Wioślarski Tytan Warszawy.
Indywidualnie w kategorii chłopców z rocznika 2001 V-ce mistrzostwo
w tych zawodach zdobył Jakub Wierzbicki, III miejsce-Kamil Kornata, V miejsce Jakub Szczepanik.
Nasze Gimnazjum w tej konkurencji zajęło IV miejsce. Obok prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

W dniu 13. 04. 2016r. Reprezentacja G75 w składzie: chłopcy Jakub Wierzbicki, Magomed Khastiew, Kamil Kornata i Jakub Szczepanik oraz dziewcząt: Aleksandra Witt, Natalia Krzysztoporska, Dominika Piwowarska i Małgorzata Polak wzięła udział w Dzielnicowych eliminacjach zawodów „Wioślarski Tytan Warszawy.
Indywidualnie w kategorii chłopców z rocznika 2001 V-ce mistrzostwo zdobył Jakub Wierzbicki, III miejsce-Kamil Kornata, V miejsce Jakub Szczepanik.
Gimnazjum uplasowało się na IV miejscu.

„Katyń. Prawda i Pamięć.”
Jako laureat konkursu „Katyń. Prawda i Pamięć.” wyjechałem wraz z kolegami z innych szkół 11.04.2016 roku na pielgrzymkę do Katynia. Jadąc pociągiem do Smoleńska miałem mieszane uczucia. Po piętnastogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Najpierw udaliśmy się na Cmentarz Wojenny w Katyniu – niewielkiej wiosce pod Smoleńskiem. Tam uczciliśmy pamięć Polaków, składając wieńce i paląc znicze. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św., a zaraz po niej zwiedzaliśmy to miejsce i liczyliśmy pomordowanych oficerów: oddzielnie nauczycieli, lekarzy, prawników, urzędników i wielu innych, którzy zginęli zakopani bezimiennie w masowych dołach. Liczba zastrzelonych wywarła na mnie przerażające wrażenie. Dzięki staraniom Polaków i wybudowaniu przez nich cmentarza, dziś, każdy polski jeniec mógł zostać imiennie upamiętniony.
Byłem także w „symbolicznym" miejscu Katastrofy Smoleńskiej, która wydarzyła się 10.04.2010. Zaszokowało mnie to jak rosyjska policja pilnuje miejsca, w którym rozbił się polski samolot. Katyń sam w sobie pozostawił we mnie mieszane wspomnienia, z jednej strony byłem szczęśliwy tym że tam byłem, a z drugiej zasmucony tym ilu "cennych" dla nas ludzi straciliśmy.

Fotorelacja DOCX
Fotorelacja PDF

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego