Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

Starsze sukcesy

Dla uczniów > Sukcesy

22 marca odbył się „Szkolny konkurs matematyczny”. Chętni uczniowie klas 1, 2 i 3 rozwiązywali ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne.

Najwięcej punktów zdobyli:
1 miejsce - Michał Szymecki - 3a
2 miejsce - Jakub Buaut  - 3a
3 miejsce  - Filip Kalwat  - 1c

Wyróżnienia otrzymali:
- Krystian Witt    - 2a
- Piotr Komsta    - 3a
- Nikodem Kalwat   - 1c
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Konkurs Historyczny Katyń. Prawda i Pamięć.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do Konkursu Historycznego „Katyń. Prawda i Pamięć.” Głównym celem Konkursu było zainspirowanie młodzieży do poznania i poszerzenia wiedzy z najnowszej historii Polski – do poznania prawdy o zbrodni katyńskiej. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Kacper Kowalczyk i Maciej Kołodziejczyk z klasy IIIb. Kacper Kowalczyk został laureatem tego Konkursu. Nagrodą dla zwycięzców jest uczestnictwo w wycieczce na Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu. Laureaci uczczą w ten sposób pamięć o Polakach Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.
Kacper - jako laureat Konkursu - pojedzie w kwietniu do Katynia. Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękuję i gratuluję sukcesu!!!

Anna Grzybowska - Rysz

W dniu 15 marca 2016r. 11 uczniów klas drugich naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Wiedzy o Węgrzech organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego. Po sprawdzeniu prac szkolna komisja w składzie: p. Anna Grzybowska-Rysz i p. Monika Dyńska wyłoniła szkolnego laureata. Został nim uczeń klasy 2a - Adrian Kozera.
W dniu 22 marca Adrian Kozera wziął udział w obchodach Dzielnicowego Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, w trakcie którego został nagrodzony razem z laureatami z innych gimnazjów.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Dominik Banasiewicz z klasy II b zdobył I miejsce w I Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej "Raduje się serce..." zorganizowanym przez LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Eliminacje do konkursu odbyły się 17 listopada 2015, a uroczysty finał i wręczenie nagród 20 grudnia. Dominik zwyciężył prezentując własny utwór. Gratulujemy!!!

Konkurs odbył się 17-12-2015 i nosił nazwę "Mistrz ortografii angielskiej". W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze wszystkich klas.
Pierwsze miejsce exequo zajęli: uczennica Aleksandra Witt z klasy1a oraz uczeń Kacper Kowalczyk z kl. 3b.
Drugie miejsce zajął uczeń Patryk Rydzewski z klasy 3B, a trzecie miejsce uczeń Hubert Machnicki z klasy 2b.
Uczniowie mieli trudne zadanie napisania 5 tekstów o różnej tematyce i różnym stopniu trudności. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i na pewno nie będzie ostatnim.

17 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny konkurs geograficzny. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości województwa mazowieckiego. Celem konkursu było rozwijanie przez uczniów swoich zainteresowań i uzdolnień  geograficznych.

Laureaci konkursu:
1 miejsce – Elwira Saydova klasa 3a
2 miejsce – Patryk Wołowiec klasa 1b
3 miejsce – Grzegorz Juszkiewicz klasa 3a

Rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu Frazeologicznego „Łamanie głowy”

14 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny. Z zawiłościami języka polskiego zmagało się ośmioro uczniów z klas I-III.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności językowej, propagowanie kultury i tradycji j. polskiego, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Kacper Kowalczyk - klasa 3b
, 2. miejsce – Weronika Cebel – klasa 3a, 3. miejsce – Michał Szymecki – klasa 3a, Wyróżnienie – Julia Faber – klasa 1b.

Przygotowała i przeprowadziła konkurs M. Smoleń

6 grudnia 2015 odbył się II turniej XXI Grand Prix Bielan w Tenisie Stołowym w którym Bartosz Józefowicz zajął 4 miejsce, Kewin Palczewski 5 miejsce, a Krzysztof Wiśniewski 6-te.

W październiku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy 3b, drugie miejsce klasa 2b, trzecie miejsce klasa 1a.

Rozstrzygnięcie Szkolnego  Konkursu Ortograficznego „W przyjaźni z gżegżółką i piegżą”.
28.10. 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięły w nim udział cztery osoby. Byli to uczniowie z klas trzecich i pierwszych. Niestety zabrakło uczestników z klas drugich.
I miejsca nie przyznano
II miejsce – Weronika Cebel z klasy III a
III miejsce – Maciej Kołodziejczyk z klasy III b
Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na większe zainteresowanie w przyszłym roku
.

W dniu 25. 10. 2015 w Szkole Podstawowej Nr 273 przy ul. Balcerzaka 1 odbył się pierwszy turniej XX Grand Prix Bielan w Tenisie Stołowym. Uczennica klasy 3b naszego gimnazjum - Julia Wachol zdobyła 2 miejsce. Naszą skołę reprezentowali także Beata Giersz (3b), Jakub Błaut (3a) i Patryk Leszczyński (3a).

Nauczycielka języka angielskiego - Pani Marta Wesołowska w dniu 13 października odebrała z rąk Pana Burmistrza Bielan statuetkę - wyróżnienie dla Nauczyciela Roku 2014/2015.

Drużyna naszej szkoły wywalczyła Mistrzostwo Dzielnicy w piłce nożnej.


K O M U N I K A T   Z    Z A W O D Ó W


Organizator: Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Realizacja: Fundacja Bieganie
Cele Imprezy: popularyzacja i upowszechnianie biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Wyłonienie reprezentacji Dzielnicy Bielany do finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Termin i Miejsce: 24.09.2015. godz. 11.00; Park Olszyna
Zawody odbyły się w komfortowych warunkach atmosferycznych, temp. od 17 do 20 stopni, zachmurzenie małe, wiatr słaby.
Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły- jesteśmy dumni z wyników i z Waszego zaangażowania!

W DNIU 24. 09. 2015 UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH DZIELNICY BIELANY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁO 34 UCZNIÓW.

MISTRZOSTWA  DZIELNICY  BIELANY m. st. WARSZAWY SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH rok szkolny 2015 / 2016

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych dziewczęta

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych chłopcy

Nowa strona 1

miejsce

szkoła

punkty

1

GIM NR 78

106

2

GIM NR 74

54

3

GIM NR 79

49

4

GIM NR 75

35

5

GIM NR 72

33

6

GIM NR 76

32

7

GIM NR 71

20

8

GIM NR 73

17

9

GIM NR 77

14

10

GIM NR 165

14

Nowa strona 2

miejsce

szkoła

punkty

1

GIM NR 78

87

2

GIM NR 79

71

3

GIM NR 72

56

4

GIM NR 75

46

5

GIM NR 71

44

6

GIM NR 73

36

7

GIM NR 77

36

8

GIM NR 165

34

9

GIM NR 76

28

10

GIM NR 74

27

Sukcesy 2014 / 2015

Julia Kowalska, uczennica klasy II b, zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Jestem Polakiem, chcę być patriotą" zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy ul. Niegocińskiej w Warszawie.

Uroczysty finał konkursu odbył się 10 czerwca w Służewieckim Domu Kultury.

Młodej artystce gratulujemy!!!

 
 

„Prawdziwa miłość nie zna granic” -  pod  takim  hasłem  19 maja 2015 roku w  Gimnazjum nr 75  odbyło się zakończenie XI edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Miłość silniejsza niż śmierć.”
Organizatorem jest Gimnazjum nr 75.  W konkursie wzięło udział sześć gimnazjów, z których wpłynęły 22 prace konkursowe. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:
proza, poezja, komiks. Uczniowie naszej szkoły też zdobyli nagrody w tym konkursie. Oto nasi zwyciezcy:

w  kategorii – poezja:
1. nagroda – Sylwia Markowiak – Gimnazjum nr 75,
2. nagroda –
Adrian Witt  – Gimnazjum nr 75,
3. nagroda – Piotr Opuchlik – Gimnazjum nr 75,


Nagrody w pozostałych kategoriach zdobyli uczniowie innych gimnazjów.
Sprawdź szczegóły.

Opiekun konkursu    
Małgorzata Smoleń

Pierwsze miejsce dla Gimnazjum nr 75 w Grand Prix w tenisie stołowym dzielnicy Bielany.

Indywidualnie
II miejsce - Mateusz Stańczak, Julia Wachol
III miejsce - Michał Polak, Wiktoria Polowiec

Wyniki konkursu Bielańskie Mądraszki

Nasza szkoła zajęła ex aequo 2 pierwsze miejsca

1. miejsce – Maciej Kołodziejczyk - klasa II b
1. miejsce – Hubert Miłoński - klasa II b

Dziękujemy za udział naszym uczniom.


15 listopada 2014 roku uczeń naszej szkoły Bej-Ali Umalatov zajął pierwsze miejsce w turnieju juniorów o Puchar Mistrzostw Polski Środkowej ALMMA 69. Gratulujemy mu zwyciężtwa w walkach MMA.

W dniu 25 października 2014 w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Zoliborz-Bielany oraz Radną Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy Joannę Radziejewską. Uczestnicy obejrzeli film "Pamięć zapisana w kadrze" poświęcony profesorowi Stanisławowi Lorentzowi. Podczas spotkania podsumowano pierwszą edycję konkursu fotograficznego "Osobliwości Żoliborza i Bielan". Uczestnikom konkursu wręczono nagrody i wyróżnienia. Wyróznienie otrzymał Kacper Kamiński, a specjalną nagrodę Wojciech Magdziak. Naszą szkołę w tym kokursie reprezentowało sześć osób.

Nagrodzone zdjęcia

"Kościół Niepokalanego Poczęcia"
fot. Kacper Kamiński

"Przy Stawach Brustmana"
fot. Wojciech Magdziak

 
 
 

Sukces w konkursie wiedzy o Bielanach!
20 października w naszej szkole odbył się I etap konkursu wiedzy o warszawskich Bielanach zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany i pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy
- Pana Rafała Miastowskiego. Do walki przystąpiło 18 uczniów naszego gimnazjum reprezentujących wszystkie klasy. Jury pod przewodnictwem Pani Adrianny Mielnickiej wyłoniło 3 finalistów. Uczniowie ci wzięli udział w finale zorganizowanym na terenie biblioteki 5 listopada.
Pytania dotyczyły historii naszej dzielnicy oraz jej walorów przyrodniczych. Uczestnicy musieli również pochwalić się wiedzą o patronach ulic oraz charakterystycznych obiektach Bielan.

Nowa strona 1

W roku szkolnym 2013/2014 nasze gimnazjum zorganizowało Dzielnicowy Konkurs „Zjawiska przyrodnicze w obiektywie gimnazjalisty”. Celem konkursu było propagowanie i rozpowszechnianie twórczości fotograficznej wśród uczniów gimnazjalnych. Rozstrzygnięcie II edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się 16.06.2014r. o godz. 11.00 w naszej szkole.

 

W konkursie wzięło udział  10 uczniów z trzech  bielańskich gimnazjów, laureaci otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody rzeczowe.

 

szkoła

liczba uczestników

miejsca

G 76

7

I miejsce Magda Wojtczak

 

III miejsce Aleksander Mróz

Wyróżnienie  Paulina Ławecka

Wyróżnienie Julia Gadomska

Wyróżnienie Martyna Boch

Wyróżnienie Weronika Kruk

Wyróżnienie Aleksandra Jakóbowska

G72

1

wyróżnienie Sara Prokurat

G75

2

II miejsce Kamil Ziarkowski

Wyróżnienie Weronika Cebel

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu, którą planujemy w bieżącym roku szkolnym.

 

Joanna Glina

Anna Grzybowska - Rysz

W roku szkolnym 2013 / 2014 nasi uczniowie odnieśli sukcesy w dzielnicowym konkursie fotograficzno przyrodniczym - "Zjawiska przyrodnicze w obiektywie gimnazjalisty". Wśród osób nagrodzonych znalazły się następujące osoby:

  • Kamil Ziarkowski - II miejsce

  • Weronika Cebel - wyróznienie

 
 
 

W roku szkolnym 2013 / 2014 nasi uczniowie odnieśli sukcesy w szkolnym konkursie ortograficznym - "W przyjaźni z gżegżółką i piegżą".
Osoby nagrodzone:

  • Weronika Wichrowska - I miejsce

  • Adam Szafrański - II miejsce

  • Sławomir Stefaniak - III miejsce

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego