Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

marzec

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2015/2016

Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi pod hasłem „ Żyj zdrowo!”
21 marca uroczyście witaliśmy w naszym gimnazjum wiosnę. Tradycyjnie klasy walczyły o przechodnią „Palmę Pierwszeństwa”. W tym roku szkolna impreza Samorządu Uczniowskiego odbywała się pod hasłem „Żyj zdrowo!”. Uczniowie każdej klasy przedstawiali walory odżywcze wybranego warzywa lub owocu. I tak tego dnia cała szkoła wypełniła się pomidorami, ogórkami, marchewkami, paprykami, jabłkami, rzepami i bananami. Można było obejrzeć występ każdej klasy i degustować zdrowe potrawy. Uczniowie wręczali też nauczycielom „Fredrzyki” – nagrody w pięciu kategoriach.
Klasy trzecie były nie do pokonania. Palmę Pierwszeństwa zdobyła klasa III a, która zaprezentowała walory jabłka. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie klasy III b, która zainscenizowała wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzięki rodzicom tej klasy, młodzież występowała w profesjonalnych kostiumach. Po części artystycznej młodzież uczestniczyła w koncercie rapera Poison, który, oprócz dobrej muzyki, zainteresował wszystkich swoim świadectwem. Przestrzegał młodzież przed uzależnieniami i podkreślał rolę relacji międzyludzkich oraz wartości chrześcijańskich. Zachęcał też do metamorfozy swojego życia i odnalezienia swoich pasji, które uchronią młodzież przed błędami. To było dobre zakończenia dnia pod hasłem „Żyj zdrowo!”

"Wizyta w fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi"
17 marca nasze wolontariuszki z klasy III b odwiedziły Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi mieszczącą się przy ulicy Przybyszewskiego. Towarzyszyły im uczennice klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 273. Wizyta miała na celu przekazanie pieniędzy uzbieranych podczas kiermaszu świątecznego organizowanego przez obie szkoły. Przy tej okazji wolontariuszki zwiedziły gmach Fundacji oraz poznały cele i zasady jej działania.

22 marca odbył się „Szkolny konkurs matematyczny”. Chętni uczniowie klas 1, 2 i 3 rozwiązywali ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne.

Najwięcej punktów zdobyli:
1 miejsce - Michał Szymecki - 3a
2 miejsce - Jakub Buaut  - 3a
3 miejsce  - Filip Kalwat  - 1c

Wyróżnienia otrzymali:
- Krystian Witt    - 2a
- Piotr Komsta    - 3a
- Nikodem Kalwat   - 1c
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Konkurs Historyczny Katyń. Prawda i Pamięć.
W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do Konkursu Historycznego „Katyń. Prawda i Pamięć.” Głównym celem Konkursu było zainspirowanie młodzieży do poznania i poszerzenia wiedzy z najnowszej historii Polski – do poznania prawdy o zbrodni katyńskiej. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Kacper Kowalczyk i Maciej Kołodziejczyk z klasy III b. Kacper Kowalczyk został laureatem tego Konkursu. Nagrodą dla zwycięzców jest uczestnictwo w wycieczce na Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu. Laureaci uczczą w ten sposób pamięć o Polakach Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.
Kacper - jako laureat Konkursu - pojedzie w kwietniu do Katynia. Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękuję i gratuluję sukcesu!!!

Anna Grzybowska - Rysz

W dniu 15 marca 2016r. 11 uczniów klas drugich naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Wiedzy o Węgrzech organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego. Po sprawdzeniu prac szkolna komisja w składzie: p. Anna Grzybowska-Rysz i p. Monika Dyńska wyłoniła szkolnego laureata. Został nim uczeń klasy 2a - Adrian Kozera.
W dniu 22 marca Adrian Kozera wziął udział w obchodach Dzielnicowego Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, w trakcie którego został nagrodzony razem z laureatami z innych gimnazjów.

W czwartek, 11. 03. 2016 roku, klasa 2b wraz z nauczycielem biologii, Panią Anetą Werner, ponownie wybrała się do pobliskiej Mediateki. Tym razem sprawdziliśmy własne reakcje organizmu na stres. Nauczyliśmy się także projektować maszynę, tzw. Ploter używany w poligrafii. Wycieczka była bardzo ciekawa. Klasa 2b zawsze z dużym zainteresowaniem odbiera zajęcia w tym ośrodku kulturalno-eukacyjnym.

Fotorelacja z dnia otwartego.

Nasza szkoła - tak wygląda codziennie.

W dniu 3 marca 2016 organizowaliśmy dzień otwarty, którego celem było zaprezentowanie naszej szkoły. Dyrekcja w trakcie tej popołudniowej imprezy dla społeczności lokalnej i kandydatów z rodzicami przedstawiła szkołę i nauczycieli. Uczniowie po obejrzeniu szkolnego przedstawienia udali się na krótkie zajęcia z plastyki, informatyki i chemii. Rodzice w tym czasie mieli możliwość rozmowy z dyrekcją i innymi nauczycielami. Wszystkim osobom, które skorzystały z zaproszenia bardzo serdecznie dziękujemy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego