Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

maj

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2015/2016

W dniach 30 i 31 maja w naszej szkole gościła pani prawnik Agnieszka Krawczak-Chmielecka ze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W zajęciach uczestniczyły klasy 3b oraz 3a. Uczniowie w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego  pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich zapoznawali się ze znaczeniem Konstytucji w życiu obywateli.
Klasa 3a dla upamiętnienia tego spotkania wykonała zdjęcie.

W dniu 19 maja 2016 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w ringo. Pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Górecka, drugie Julia Wachol a trzecie Wiktoria Polowiec.
W dniu 31 maja 2016 uczniowie naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce w XI Kamedulskim Turnieju Piłki Nożnej.
Natomiast w dniu 3 czerwca 2016 siłaczem  naszej szkoły okazał się Kamil Bauer. W wyciskaniu na ławeczce uzyskał wynik 84,5kg; II miejsce- Dorian Żubiński 62kg i III miejsce Jakub Szczepanik i Eryk Łabasiewicz -57kg.

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego Poznaj bajki Aleksandra Fredry

Aby wziąć udział w konkursie należało do 25 maja 2016 roku przesłać pracę w następujących kategoriach:

szkoły podstawowe – ilustracja do wybranej bajki,
gimnazja – wiersz inspirowany bajkami.

Wyłoniono następujących laureatów:

Kategoria Ilustracja
I m-ce – Anna Żaczek
II m-ce – Rayyana Umalatova
III m-ce – Wiktoria Topyła

Kategoria Poezja

I m-ce – Jan Gauza, Konrad Lubera i Adrian Urbański
II m-ce – Magoned Khatsiev i Adrian Jaskólski
III m-ce – Natalia Krzysztoporska, Maciej Matłoka, Wiktoria Małoszczyk i Zuzanna Rozmanowska
Wyróżnienie – Krystian Witt i Krystian Woźniak

23 maja uczniowie klasy 3b pod opieką pań: Anety Werner i Małgorzaty Smoleń udali się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Uczestnicy wycieczki zwiedzali wystawy stałe, w których mogli podziwiać kolekcje minerałów i skał, meteorytów, bursztynów oraz skamieniałości utrwalone w skałach. Przewodnik muzeum opowiedział, w jaki sposób powstały poszczególne typy skał. Wskazał różnice między minerałem a skałą. Uczniom najbardziej spodobała się kolekcja bursztynów, która jednocześnie jest jedną z największych kolekcji tego typu na świecie.

19.05.2016r w naszej szkole pojawili się niezwykli goście na wspaniałych motocyklach.
Stowarzyszenie Miłośników HarleyaWarsawChapter Poland H.O.G. we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, przeprowadzili w naszej szkole program pod nazwą Od skutera do Harleya – jak bezpiecznie i płynnie jeździć zmotoryzowanym jednośladem.

Celem programu było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Młodzież zapoznała się z zasadami ,zagrożeniami i ciekawostkami z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Po warsztatach nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na temat znajomości zasad ruchu drogowego. Najlepszy z pośród uczestników konkursu weźmie udział finale konkursu w którym do wygrania SKUTER. Trzymamy kciuki……

Dnia 18 maja 2016r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu: Sebastian Piotrowski, Piotr Komsta i Michał Szymecki wraz z opiekunem Edytą Jankowską uczestniczyli w XXIII Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Uroczystość odbyła się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Galę swą obecnością uświetnili pani Hanna Gronkiewicz- Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, pani Joanna Fabisiak Prezes Fundacji „Świat na TAK”, burmistrzowie dzielnic oraz dyrektorzy warszawskich szkół. Jednak tego dnia najważniejsi byli wolontariusze, którym składano podziękowania za pracę na rzecz innych.

Podczas spotkania uhonorowani zostali laureaci XXIII Stołecznej Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” 2016. Został także nadany Tytuł Ambasadora Dobra. W kolejnej części gali odbył się program artystyczny w wykonaniu pani Agaty Ślazyk wokalistki „Piwnicy Pod Baranami”. Występ artystki wywołał wielki aplauz publiczności, szczególnie po wykonaniu kabaretowej piosenki o dalszych bohaterach powieści „Krzyżacy”.
Uroczystość zakończyło losowanie nagród dla przybyłych gości. Tutaj dopisało nam wielkie szczęście. Uczeń naszego gimnazjum, Piotr Komsta wylosował tablet, z czego wszyscy ogromnie się ucieszyliśmy.

Entropia słowa – literacka Mapa Warszawy na Bielanach

17.05.2016r. uczniowie klas Ia, Ib i IIIb naszego gimnazjum pod opieką nauczycielek j. polskiego M. Smoleń i M. Ciesielskiej brali udział w projekcie Entropia słowa- Literacka Mapa Warszawy, organizowanym przez Urząd Miasta Warszawy, w ramach Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej.
Tegoroczny happening poświęcony był poetom i pisarzom romantycznym. W różnych miejscach w Warszawie, w tym samym czasie w godz. 11.00 – 12.00, młodzież czytała poezje poetów romantycznych.

Ponieważ nasza szkoła nosi imię Aleksandra Fredry, oddaliśmy hołd naszemu patronowi.
Miejscem spotkania uczniów był plac przy szkole, osiedlowy plac zabaw. Uczniowie do prezentacji wybrali najpopularniejsze bajki Aleksandra Fredry. Patryk, uczeń klasy III b rozpoczął występ przypomnieniem życia i twórczości wybitnego romantyka. Dzięki bajkom mogliśmy przybliżyć sylwetkę twórcy. Młodzież do współpracy zachęcała przechodniów, prosząc o czytanie bajek razem z nami. Była również prowadzona ankieta wśród przechodniów: „Z czym się Panu/Pani kojarzy nazwisko Fredry”?
Do happeningu zaprosiliśmy Szkoły Podstawowe nr 223 i 273. Młodzież chętnie włączyła się do akcji i wtórowała nam, biorąc udział w czytaniu wierszy, niektórzy nawet z podziałem na role.
Byli tacy przechodnie, którzy chętnie włączali się do akcji i razem z nami czytali najbardziej znane bajki Fredry. W podziękowaniu za udział otrzymywali plakietki „W hołdzie Aleksandrowi Fredrze”.


Finał imprezy odbył się w kinie „Atlantic”, gdzie młodzież spotkała się z rysownikiem Józefem Wilkoniem, ilustratorem rycin do „Pana Tadeusza”. Delegacja z naszej szkoły pod opieką p. M. Ciesielskiej brała udział w podsumowaniu happeningu. Uczennica klasy III b Julia Kowalska opowiedziała, w jaki sposób młodzież Gimnazjum nr 75 włączyła się do akcji.
To był już drugi udział naszych uczniów w takim projekcie i możemy zadeklarować akces w kolejnych, bo to dla młodzieży doskonała godzina wychowawcza oraz j. polskiego. To ożywienie pamięci o obecności literatury w Warszawie.


Bardzo dziękujemy uczniom szkół podstawowych oraz ich opiekunom za włączenie się do akcji.

Małgorzata Smoleń

W dniu 13.05.2016
odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w ringo. Zajęliśmy 3-cie miejsce.
Brązowy medal wywalczyli: Paczkowski Michał, Kołodziejczyk Maciej, Wachol Julia, Górecka Wiktoria, Giersz Beata)

W dniu 12.05.2016
na AWF -ie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 36 uczniów.
Młodzież zdobyła 9 medali:

złoty medal:
Kucharczyk Damian – skok w dal

srebny medal:
Rydzewski Patryk – skok w dal
Żubiński Dorian  - 100 m
Dzieciątko Tomasz – 100 m

brązowy medal:
Szczepanik Jakub – 100 m
Krzyżanowski Michał – pchnięcie kulą
Kołodziejczyk Maciej – 400m
Wachol Julia – 800 m
Sztafeta dziewcząt 4x100 m (Wachol J, Witt A, Cebel W, Górecka W.)

W dniu 11 maja naszą szkołę odwiedzili szóstoklasiści z czterech szkół podstawowych. Gościliśmy uczniów SP Nr 80, Sp Nr 223, SP Nr 247 oraz SP Nr 273.
Goście obejrzeli filmowy reportaż z wycieczki po Warszawie Szlakiem Konstytucji 3-go Maja wykonany przez uczniów klasy 3A.
Następnie wszyscy wzięli udział w grze edukacyjnej „Wiwat Maj !”. Uczniowie podzieleni na 5 zespołów wykonywali rozmaite zadania związane z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wykonanie kotylionów w barwach narodowych metodą origami, wykonanie plakatu przedstawiającego strój szlachecki,

rozwiązywanie krzyżówek i wykreślanek na temat Konstytucji 3 Maja, układanie komputerowych puzzli obrazów przedstawiających uchwalenie Konstytucji 3-go Maja, zadanie sprawnościowe zrealizowane przez Strzelców z JS1408.
Za każde zadanie szóstoklasiści otrzymali wskazówkę. Zdobycie pięciu wskazówek otwierało możliwość odnalezieni
a przez przedstawicieli każdej szkoły skarbu ukrytego w budynku naszego Gimnazjum.
Wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie z zadaniami i przynieśli na podsumowanie spotkania odnalezione skarby.
Dzięki materialnemu wsparciu Dzielnicy Bielany mogliśmy wszystkim uczestnikom tej edukacyjnej zabawy wręczyć drobne upominki.
Będziemy w przyszłym roku szkolnym kontynuować wspólne obchodzenie świąt narodowych z młodszymi kolegami i koleżankami z bielańskich szkół podstawowych.

W dniu 7 maja 2016r. Nasza szkoła zorganizowała fiestę szkolną w formie pikniku. Impreza odbywała się równolegle na boisku szkolnym i wewnątrz. Uczniowie, ich rodzice i społeczność lokalna miała możliwość skorzystania z różnych atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych.
Zorganizowaliśmy i zaprezentowaliśmy miedzy innymi: Konsultacje z doradcą zawodowym, logopedą i rehabilitantem przygotowane przez PPP nr 10; Stół na zdrowo, stół na słodko, kiełbaski z grilla; Inscenizację przez klasy 3b wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”; Zwycięski taniec w wykonaniu Laureatów Międzyszkolnego Festiwalu Kultury Międzynarodowej Elwiry Saydovej i Bey-Aliego Umalatova; Warsztaty z pierwszej pomocy; Porady medyczne, pomiar ciśnienia, wagi; Warsztaty - Elementy SI; Próbę wydolnościową; Zabawy sportowe - siatkówka, turniej tenisa stołowego, tor przeszkód, slalom rowerowy z nagrodami; Kącik gier planszowych i bilard indyjski; Loterię fantową; Wytwarzanie zwierząt z Eko śmieci; Zwierzęta małe i duże – warsztaty plastyczne; Turniej gier komputerowych; Malowanie twarzy dla najmłodszych; Wiele zabaw i gier ze słodkimi upominkami; Naukę żonglowania piłeczkami. Pogoda była znakomita, humory dopisywały wszystkim. Dziękujemy uczestnikom za udział w naszej imprezie i zapraszamy w przyszłym roku.

4 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym 225-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie apelu wszyscy obejrzeli film poświęcony temu wydarzeniu, który został nakręcony kilka dni wcześniej przez klasę 3a. W filmie wystąpili: Elwira Saydova, Magdalena Gerłowicz, Weronika Cebel, Michał Szymecki, Piotr Komsta, Sebastian Piotrowski. W realizacji projektu pomagał w terenie Patryk Wiśniewski. Scenariusz napisała, wyreżyserowała, a potem zmontowała ten obraz pani Monika Dyńska wychowawczyni klasy 3a. Zamieszczamy ten film w całości.

4 maja 2016r. Pani dyrektor Marta Butryn podsumowała konkursy przedmiotowe i wygrane w rozmaitych konkurencjach, w których uczniowie naszej szkoły brali udział. Był to maraton matematyczny, konkurs geograficzny, konkurs biologiczny, konkurencja wioślarski tytan, i zawody tenisa stołowego. Uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca zostali nagrodzeni.

W sobotnie popołudnie jako jedni z pierwszych stawiliśmy się na starcie marszobiegu. Tegoroczna trasa liczyła około 2 km i prowadziła wkoło Parku Skaryszewskiego. Przed biegiem odbyła się energetyczna rozgrzewka i rozmowa z naszymi utytułowanymi lekkoatletami-  Adamem Kszczotem oraz Tomaszem Majewskim.
Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczął się marszobieg. Część uczestników biegła, inni spokojnie maszerowali. Niepełnosprawni podopieczni Fundacji „Świat na TAK” pod opieką wolontariuszy w wolnym tempie spacerowali w stronę mety, gdzie czekały już na nich medale. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny charytatywny bieg.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego