Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

listopad

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2015/2016

Złapaliśmy BAKCYLA
BAKCYLA
złapały w tym roku szkolnym klasy 2a i 3a. Fundacja Warszawski Instytut Bankowości realizowała od  października do grudnia w naszej szkole projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL. Wolontariusze poprowadzili dla dwóch klas w naszej szkole serię zajęć, które przyczyniły się do  podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodzieży.
Uczniowie klasy 2a w dniu 23.
10. 2015r.  uczestniczyli w dwóch lekcjach  z trenerem wolontariuszem p. Krzysztofem Giską - "Pożyczaj z głową" oraz "Twoje pieniądze".
Uczniowie klasy 3a w dniu 3.
11. 2015r. odbyli dwa spotkania z trenerem wolontariuszem p. Łukaszem Hnatkowskim - "Pożyczaj z głową" oraz "Twoje pieniądze".

Uczniowie klasy 3a w dniu 3. 12. 2015r. wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez trenerkę wolontariuszkę p. Katarzynę Walewską - "Mądre inwestowanie" i "Finanse na całe życie".
Dziękujemy koordynatorowi projektu - p. Magdalenie Więcek. Liczymy na dalszą współpracę w następnym roku szkolnym.

Monika Dyńska

WARSZAWSKIE DZIECI PÓJDZIEMY W BÓJ...
"A gdy miną już dni walki, szturmów i krwi,
bratni legion gdy z Anglii powróci,
pójdzie wiara gromadą, Alejami z paradą,
i tę piosnkę szturmową zanuci!
Panien rój, kwiatów pęk i sztandary,
Równy krok, śmiały wzrok, bruk aż drży.
Alejami z paradą będziem szli defiladą
W wolną Polskę, co wstała z naszej krwi."

W dniu 24. 11. 2015r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Grupy Historycznej Zgrupowanie Radosław, którzy poprowadzili żywą lekcję historii o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie klas 3a, 3b i 1c i 2b wysłuchali informacji na temat przebiegu i organizacji powstania, obejrzeli prezentację oraz teledysk. Prowadzący zaprezentowali umundurowanie i repliki broni używanej w walce. Uczestnicy obejrzeli zawartość torby sanitariuszki powstańczej.
Na koniec spotkania chętni mogli wziąć do ręki repliki broni, obejrzeć z bliska granat, dopytać o interesujące ich szczegóły.


Warto pamiętać o historii naszego miasta i bohaterstwie jego obrońców.
Dzień później - 25
listopada - klasa 3a mogła zapoznać się z historią i teraźniejszą działalnością paramilitarnej organizacji Związek Strzelecki "Strzelec". Strzelcy również przynieśli repliki broni. Była to jednak już broń używana współcześnie.
Zachęcamy naszych uczniów, by wzorem absolwentów z lat poprzednich zasilili szeregi tej organizacji krzewiącej postawę patriotyczną wśród młodzieży.                                                                              
Zainteresowanym polecamy strony internetowe organizacji, które gościliśmy.

Monika Dyńska

W dniu 24 listopada 2015 klasy 1a i 2a wraz z wychowawcami i ks. Mikołajem odwiedziły Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez siostry zakonne.
Wspólnie z podopiecznymi braliśmy udział w zabawie andrzejkowej gdzie bawiliśmy się przy muzyce i wróżyliśmy sobie przyszłość.
Razem z mieszkańcami domu stanęliśmy do rywalizacji w zawodach sportowych. Towarzyszyły nam ogromne emocje. Po wyczerpującym wysiłku zostaliśmy poczęstowani pysznym bigosem i bułeczkami.
Przed wyjazdem opiekunowie z pensjonariuszami pokazali nam jak mieszkają i oprowadzili nas po okolicy.
Ta wizyta skłoniła nas do wielu przemyśleń na temat życia, cierpienia i radości.

W dniu 13 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się impreza kulturalno-integracyjna "zajęcia filmowe - Horror na Wrzecionie" i były przeznaczone dla uczniów naszej szkoły, którzy interesują się efektami specjalnymi. Wstęp był bezpłatny. Uczniowie w ten listopadowy wieczór dobrze się bawili w swoim towarzystwie. Każdy uczestnik mógł liczyć na kilka godzin dobrej rozrywki pod opieką trojga nauczycieli. Mamy nadzieję, że będą czasem sięgali pamięcią wstecz, wspominając to fajne wydarzenie.

11 listopada – Święto Niepodległości

W naszym gimnazjum świętowaliśmy uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości. To już 97 rocznica. Uczniowie klasy IIIb przygotowali pod okiem nauczycielki historii montaż słowno–muzyczny pt. „Pociąg do wolności”, przybliżający całej społeczności szkolnej to ważne dla naszej ojczyzny wydarzenie.


Anna Grzybowska - Rysz

We wtorek i środę 2 i 3 listopada uczniowie klasy Ib uczestniczyli w cyklu warsztatów o tematyce varsavianistycznej „Poszukiwacze warszawskich tradycji - wielokulturowa Warszawa”, które prowadziła członkini Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. W czasie zajęć dzieci poznawały warszawskie symbole, elementy infrastruktury miejskiej, ale również kulinaria czy elementy gwary.
Zajęcia pokazały, jak różnorodność kulturowa Warszawy wzbogacała i wzbogaca  nasze miasto. Uczniowie zwracali  uwagę na lokalne przejawy dawnej i współczesnej wielokulturowości naszego miasta.


Anna Grzybowska - Rysz

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego