Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

kwiecień

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2015/2016

Rozstrzygnięcie XII Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Miłość silniejsza niż śmierć”

W konkursie literackim wzięło udział 6 bielańskich gimnazjów, w kategorii „Proza” – 30 prac, a w kategorii – „Poezja” - 11 prac, a w kategorii – „Komiks” – 1 – praca. Nagrodziliśmy prace wyróżniające się ciekawym ujęciem tematu, niebanalną formą oraz różnorodnością środków artystycznego obrazowania.

Lista nagrodzonych:


Proza

I miejsce Barbara Adamczuk
II miejsce Julia Płocha
III miejsce Martyna Zarzycka

Wyróżnienia
Małgorzata Kuczyńska
Aleksandra Dąbrowska
Natalia Sobolewska

Poezja

I miejsce Michalina Socha
II miejsce Karol Konczal
III miejsce Julia Bochnacka

Komiks
Nagród nie przyznano
Dziękujemy z ogromne zainteresowanie konkursem, liczymy na udział w roku przyszłym.
Laureatów w poszczególnych kategoriach serdecznie zapraszamy wraz z nauczycielami 10.06.2016 r. godz. 9.00, do naszego gimnazjum na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

W dniu 24 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 273 z udziałem władz gminy Bielany, odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XX Grand Prix w tenisie stołowym Dzielnicy Bielany. Nasza Szkoła, którą w 4-ch turniejach reprezentowali: Julia Wachol, Beata Giersz, Jakub Błaut, Bartosz Józefowicz, Krzysztof Wiśniewski, Patryk Leszczyński, Kewin Palczewski zajęła I miejsce. W punkyacji indywidualnej Julia Wachol zajęła III miejsce.

W dniu 22.04.2016r. dwie nasze uczennice Aleksandra Witt i Magdalena Trochimowicz reprezentowały nasze Gimnazjum w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu.

Dnia 23 kwietnia 2016 roku nasi wolontariusze: dziewczęta z klasy 3b- Julka, Beata, Magda i Julka oraz chłopcy z klasy 3a- Sebastian i Michał pod opieką pań Ady oraz Edyty wzięli udział w charytatywnym marszobiegu.
Charytatywny Marszobieg „Dar Serca” został zorganizowany przez PKN ORLEN
i Fundację „Świat na Tak”. Podobnie jak w poprzednim roku, udział każdej osoby to 10 PLN, które PKN ORLEN przekaże dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

W sobotnie popołudnie jako jedni z pierwszych stawiliśmy się na starcie marszobiegu. Tegoroczna trasa liczyła około 2 km i prowadziła wkoło Parku Skaryszewskiego. Przed biegiem odbyła się energetyczna rozgrzewka i rozmowa z naszymi utytułowanymi lekkoatletami-  Adamem Kszczotem oraz Tomaszem Majewskim.
Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczął się marszobieg. Część uczestników biegła, inni spokojnie maszerowali. Niepełnosprawni podopieczni Fundacji „Świat na TAK” pod opieką wolontariuszy w wolnym tempie spacerowali w stronę mety, gdzie czekały już na nich medale. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny charytatywny bieg.

„Nasze Mądraszki”. Mamy laureatów dzielnicowego konkursu „Bielańskie Mądraszki”, który został zakończony 22.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 49. Brali w nim udział uczniowie klasy IIIb Hubert Miłoński i Maciej Kołodziejczyk. Hubert Miłoński zajął I miejsce w panelu „Turystyka na Bielanach”, a Maciej Kołodziejczyk III miejsce w panelu humanistycznym. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział! Jesteśmy z Was dumni.

13 kwietnia 2016r. klasy trzecie wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechały na wycieczkę do Częstochowy. Uczniom towarzyszyli rodzice z klasy III b. Inicjatorem wyjazdu był ks. Mikołaj, który każdą minutę zaplanował tak, że uczestnicy nie narzekali na nudę. Pogoda dopisywała. Świeciło słońce i wiał lekki, wiosenny wietrzyk.
Na miejscu siostra Faustyna pokazała uczniom najciekawsze miejsca na Jasnej Górze. Była to bazylika - przepięknie wykonana w stylu barokowym, bogato zdobiona.

Młodzież z pietyzmem i czcią patrzyła na Cudowny Obraz Matki Bożej w bocznej kaplicy bazyliki. Uczniowie mogli zobaczyć odsłonięcie i zasłonięcie Cudownego Obrazu przy dźwiękach intrady, granej przez ojców paulinów.
Kolejnym miejscem było muzeum historyczne. Szczególne wrażenie na młodzieży zrobiły części garderoby, które zostawili po zmarłych, członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
Uczniowie uczestniczyli we mszy, którą odprawił ksiądz Mikołaj. Główną intencją wyjazdu były modlitwy o pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego i uczniowie mają nadzieję, że tak się stanie.
Zadowoleni, ze śpiewem na ustach wrócili do Warszawy.

Szczególne podziękowania należą się księdzu Mikołajowi, za zorganizowanie wyjazdu i wsparcie duchowe podczas pielgrzymki.

Małgorzata Smoleń

W dniu 13 kwietnia 2016r. Reprezentacja Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi w następującym składzie: chłopcy Jakub Wierzbicki, Magomed Khastiew, Kamil Kornata i Jakub Szczepanik oraz dziewcząt: Aleksandra Witt, Natalia Krzysztoporska, Dominika Piwowarska i Małgorzata Polak wzięła udział w Dzielnicowych eliminacjach zawodów „Wioślarski Tytan Warszawy.
Indywidualnie w kategorii chłopców z rocznika 2001 V-ce mistrzostwo
w tych zawodach zdobył Jakub Wierzbicki, III miejsce-Kamil Kornata, V miejsce Jakub Szczepanik.
Nasze Gimnazjum w tej konkurencji zajęło IV miejsce. Obok prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

W dniu 12.04.2016r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem uczestniczyli w uroczystej Gali XXIII Bielańskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8- Wspaniałych”. Uroczystość miała miejsce w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Przewodniczyła jej Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Gwizdak  pani Maria Pyszkiewicz. W gali brali udział przedstawiciele władz, pani prezes Fundacji „Świat na Tak” Joanna Fabisiak, dyrektorzy szkół bielańskich oraz wolontariusze.
Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i statuetki laureatom konkursu „8-Wspaniałych” ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych dzielnicy Bielany. Uhonorowane zostały także wyróżniające się Szkolne Kluby „Ośmiu”, ich opiekunowie oraz rodzice wolontariuszy. Galę uświetniły występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury.

„Katyń. Prawda i Pamięć.”
Jako laureat konkursu „Katyń. Prawda i Pamięć.” wyjechałem wraz z kolegami z innych szkół 11.04.2016 roku na pielgrzymkę do Katynia. Jadąc pociągiem do Smoleńska miałem mieszane uczucia. Po piętnastogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Najpierw udaliśmy się na Cmentarz Wojenny w Katyniu – niewielkiej wiosce pod Smoleńskiem. Tam uczciliśmy pamięć Polaków, składając wieńce i paląc znicze. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św., a zaraz po niej zwiedzaliśmy to miejsce i liczyliśmy pomordowanych oficerów: oddzielnie nauczycieli, lekarzy, prawników, urzędników i wielu innych, którzy zginęli zakopani bezimiennie w masowych dołach. Liczba zastrzelonych wywarła na mnie przerażające wrażenie. Dzięki staraniom Polaków i wybudowaniu przez nich cmentarza, dziś, każdy polski jeniec mógł zostać imiennie upamiętniony.
Byłem także w „symbolicznym" miejscu Katastrofy Smoleńskiej, która wydarzyła się 10.04.2010. Zaszokowało mnie to jak rosyjska policja pilnuje miejsca, w którym rozbił się polski samolot. Katyń sam w sobie pozostawił we mnie mieszane wspomnienia, z jednej strony byłem szczęśliwy tym że tam byłem, a z drugiej zasmucony tym ilu "cennych" dla nas ludzi straciliśmy.

Fotorelacja DOCX
Fotorelacja PDF

8 kwietnia 2016 odwiedził nas w szkole szczególny gość. Spotkał się z nami J.E. ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, biskup warszawski. Aby spotkać się ze wszystkimi uczniami odwiedził osobno każdą klasę. Rozmawiał z uczniami i nauczycielami, rozdawał nagrody w szkolnym konkursie z religii, udzielał błogosławieństwa na dalszą pracę i dla wszystkich zostawiał coś słodkiego. Krótkie, ale intensywne spotkanie z tak szacownym gościem, zostanie nam na długo w pamięci!


Zdjęcia Ignacy Śmigielski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego