Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

grudzień

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2015/2016

CHŁOPCY

Uczniowie szkoły:

Tomasz Dzieciątko, Maciej Kołodziejczyk, Michał Krzyżanowski, Jakub Smereczyński oraz Hubert Miłoński, biorą czynny udział w pracach młodzieżowej drużyny reprezentacyjnej dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, uczestnicząc w projekcie „Praca Rozwój Integracja Sport". Ich zachowanie i umiejętność pracy w zespole zasługują na wysokie uznanie. Uczniowie ci są także reprezentantami Bielan w zmaganiach Młodzieżowej Ligi Halowej 2015/2016.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Dominik Banasiewicz z klasy II b zdobył I miejsce w I Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej "Raduje się serce..." zorganizowanym przez LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Eliminacje do konkursu odbyły się 17 listopada 2015, a uroczysty finał i wręczenie nagród 20 grudnia. Dominik zwyciężył prezentując własny utwór. Gratulujemy!!!

Konkurs odbył się 17-12-2015 i nosił nazwę "Mistrz ortografii angielskiej". W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze wszystkich klas.

  • Pierwsze miejsce exequo zajęli: uczennica Aleksandra Witt z klasy1a oraz uczeń Kacper Kowalczyk z kl. 3b.

  • Drugie miejsce zajął uczeń Patryk Rydzewski z klasy 3b.

  • Trzecie miejsce uczeń Hubert Machnicki z klasy 2b.

Uczniowie mieli trudne zadanie napisania 5 tekstów o różnej tematyce i różnym stopniu trudności. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i na pewno nie będzie ostatnim.

W grudniu uczniowie klas 2a, 2b i 3a uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Mediatekę, gdzie mieli okazję pracować z programami ArtRage- ucząc się podstaw grafiki komputerowej,  Dance 7 - komponując własne utwory muzyczne i TechnoLogicaKnex - poznając podstawy robotyki. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. W najbliższym czasie MultiCentrum odwiedzą kolejne klasy.

17 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny konkurs geograficzny. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości województwa mazowieckiego. Celem konkursu było rozwijanie przez uczniów swoich zainteresowań i uzdolnień  geograficznych.

Laureaci konkursu:
1 miejsce – Elwira Saydova klasa 3a
2 miejsce – Patryk Wołowiec klasa 1b
3 miejsce – Grzegorz Juszkiewicz klasa 3a

Serdecznie zapraszamy na
III Bożonarodzeniowy Kiermasz "Serce na dłoni", podczas którego można kupić pyszne ciasta i ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów. Kiermasz odbędzie się w naszej szkole na pierwszym pietrze w dniu 16 grudnia 2015 roku o  godzinie 17:00 Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone w całości na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Zapraszamy wraz ze znajomymi. Poczujmy atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Gimnazjum Nr 75

Rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu Frazeologicznego „Łamanie głowy”

14 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny. Z zawiłościami języka polskiego zmagało się ośmioro uczniów z klas I-III.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności językowej, propagowanie kultury i tradycji j. polskiego, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Kacper Kowalczyk - klasa 3b
, 2. miejsce – Weronika Cebel – klasa 3a, 3. miejsce – Michał Szymecki – klasa 3a, Wyróżnienie – Julia Faber – klasa 1b.

Przygotowała i przeprowadziła konkurs M. Smoleń

W weekend 12-13 grudnia 2015 roku już po raz drugi w naszym gimnazjum odbył się finał akcji „Szlachetna Paczka” na Bielanach.

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagali w pakowaniu i przenoszeniu paczek, które zostały dostarczone przez darczyńców.

Następnie prezenty trafiły do potrzebujących rodzin, dla których wyciągnięta pomocna dłoń ma stać się pozytywnym impulsem do zmiany sytuacji życiowej. W weekendowej akcji wzięło udział trzynastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami.

6 grudnia 2015 odbył się II turniej XXI Grand Prix Bielan w Tenisie Stołowym w którym Bartosz Józefowicz zajął 4 miejsce, Kewin Palczewski 5 miejsce, a Krzysztof Wiśniewski 6-te.

Złapaliśmy BAKCYLA
BAKCYLA
złapały w tym roku szkolnym klasy 2a i 3a. Fundacja Warszawski Instytut Bankowości realizowała od  października do grudnia w naszej szkole projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL. Wolontariusze poprowadzili dla dwóch klas w naszej szkole serię zajęć, które przyczyniły się do  podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodzieży.
Uczniowie klasy 2a w dniu 23.
10. 2015r.  uczestniczyli w dwóch lekcjach  z trenerem wolontariuszem p. Krzysztofem Giską - "Pożyczaj z głową" oraz "Twoje pieniądze".
Uczniowie klasy 3a w dniu 3.
11. 2015r. odbyli dwa spotkania z trenerem wolontariuszem p. Łukaszem Hnatkowskim - "Pożyczaj z głową" oraz "Twoje pieniądze".

Uczniowie klasy 3a w dniu 3. 12. 2015r. wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez trenerkę wolontariuszkę p. Katarzynę Walewską - "Mądre inwestowanie" i "Finanse na całe życie".
Dziękujemy koordynatorowi projektu - p. Magdalenie Więcek. Liczymy na dalszą współpracę w następnym roku szkolnym.

Monika Dyńska

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego