Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

grudzień-styczeń

Aktualności > Lata wcześniejsze > Starsze z 2017 / 2018

20 grudnia grupa naszych uczniów pod kierunkiem nauczycielek wspomagających zaprezentowała szkolnej publiczności i rodzicom jasełka. Uczniowie bardzo zaangażowali się w odegranie przydzielonych im ról, a panie nauczycielki w opracowanie scenariusza i wykonanie dekoracji.


Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

Miło nam poinformować, że prace Rayyany Umalatovej i Konstantego Karczmarzyka z klasy IId zostały nagrodzone w konkursie plastycznym "Spacer po Bielanach" zorganizowanym przez MDK Bielany. Uroczysty finał konkursu odbył się 8 grudnia w Domu Kultury przy ulicy Cegłowskiej. Młodym artystom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

06. 12. 2017. w naszych gimnazjalnych oddziałach odbył się Dzień Życzliwości.
Po szkole biegały Mikołaje z zadaniami które można było wykonać i otrzymać słodką mikołajową niespodziankę.


Do najczęstszych zadań należały:

"Uśmiechnij się",
"Powiedz coś miłego osobie  którą spotkasz",
"Przytul osobę z lewej strony”,
"Złóż Życzenia Księdzu Mikołajowi”,
"Powiedz coś miłego i przytul się do ulubionego nauczyciela”,
"Życz wszystkim których spotkasz Wesołych Świąt”.

Inicjatorami akcji byli uczniowie z klasy IIb - Gabrysia Smaruj, Dominik Kopański Bartek Wieczorek, oraz uczniowie klasy IIa Nikola Maszkiewicz i Angelika Rocka, przy drobnej pomocy zespołu PPP.

Muzycznym życiodajnym strumieniem pełnym ciepła i nadziei rozpoczęliśmy uroczystość poświęconą tolerancji, empatii i rozumieniu drugiego człowieka. Piosenka Edyty Geppert „Życie, kocham cię nad życie…” wprowadziła zebranych w nastrojowy klimat poświęcony pomocy drugiemu człowiekowi i otwarciu się na ludzi. Uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem pani Małgorzaty Smoleń spojrzeli na życie poprzez pryzmat doświadczeń , przeżyć i uczuć tych, którzy swą poezją stawiali czoło. Zdawali często egzamin z losu, sprawdzając w ten sposób wartość człowieczeństwa.

1 grudnia klasa IIIc odwiedziła Muzeum nad Wisłą- siedzibę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie uczestniczyła w warsztatach opartych o wystawę "Inny Trans- Atlantyk". Uczniowie poznali przykłady sztuki kinetycznej i op-artu z Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej z lat 1950- 1970.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego