Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

2018 / 2019

Aktualności

W tym roku szkoła prowadzi dziennik elektroniczny Librus. Dostęp do dziennika dla uczniów, rodziców i pracowników przez stronę internetową szkoły. Proszę kliknąć link z prawej strony.

Stulecie Odzyskania Niepodległości

14 listopada uczniowie klas gimnazjalnych uroczyście uczcili Stulecie Odzyskania Niepodległości i dlatego na sali gimnastycznej zorganizowali uroczystą akademię podczas której jedna z uczennic Maja Lipiec przedstawiła prezentację komputerową i film o Józefie Piłsudskim, a uczniowie wszystkich klas trzecich brali udział w konkursie wiedzy. Wszyscy odśpiewali hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 4,579 szkół! Nasza szkoła także przystąpiła do tej akcji.
Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Potem jest już 28 września, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel może przeprowadzić akcję w klasie, szkole i w mieście. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji w klasie i szkole są darmowe i można je pobrać na stronie internetowej po rejestracji szkoły
.

http://serwer1438652.home.pl/files/tab_mnozenia-2018.html

3 września o godz. 12.00 - Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas gimnazjalnych.

późniejsze | wcześniejsze

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego