Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

2016 / 2017

Aktualności > Lata wcześniejsze

Zakończenie roku szkolnego 3-cich klas.

Zakończenie roku szkolnego 1 i 2 klas.

W naszej szkole w dniach od 05-06 do 22-06-2017 gościło dwoje studentów z organizacji AISEC wspieranej przez UW  Celem ich wizyty było przeprowadzenie warsztatów na temat sztuki wśród naszej młodzieży, studentka z Jordanii o imieniu Nadine prowadziła warsztaty z rysunku choć sama jest przede wszystkim rzeźbiarką, a student z Turcji o imieniu Omer uczył naszą młodzież o tym jak robić profesjonalne i dobre zdjęcia. Cały ich pobyt był jednak dla naszych uczniów przede wszystkim okazją do szlifowania języka angielskiego, a także lekcją tolerancji wobec zupełnie odmiennych kultur. Nasza młodzież nie tylko spędzała czas na warsztatach w murach budynku, wybraliśmy się też wspólnie  na polankę do Parku Młocińskiego  w celach rekreacyjnych ( graliśmy w gałę). także zwiedziliśmy Stare Miasto. Nadine i Omer współuczestniczyli

w wydarzeniach z naszego życia szkolnego, byli na naszym szkolnym musicalu oraz na Dniu naszego patrona. Studentami pilnie opiekowali się Ksiądz Mikołaj, pani Marta Wesołowska, ja - Beata Romańska oraz oczywiście pieczę nad wszystkim sprawowała pani dyrektor Marta Butryn. Na zakończenie wręczyliśmy naszym studentom dyplomy z podziękowaniem i drobne upominki przypominające im wspólnie spędzony mile czas. Nadine i Omer pozostaną na zawsze w naszych sercach i umysłach.

21 czerwca nauczycielka naszej szkoły p. Aleksandra Andruszkiewicz z pomocą p. psycholog Sandry Dzierzęckiej i zespołu uczniów wystawiły musical zatytułowany "Wejdźmy na dach". W tej ponad 47 minutowej sztuce uczniowie zagrali wzruszające sceny z życia których przesłaniem były marzenia i determinacja w ich realizacji. Spektakl został odegrany w auli Urzędu Dzielnicy Warszawa-Bielany. Obecni byli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Sztuka wszystkim bardzo się podobała. Wiele osób się szczerze nią wzruszyło. Musical zasłużenie został nagrodzony szczerymi i długimi brawami. Autorki i realizatorzy w jego przygotowanie włożyli bardzo wiele wysiłku.

Miniprojekt 1c - „Psiaki i Dzieciaki”. W maju i czerwcu uczennice klasy 1c – Paulina Foltyn, Klaudia Kołodziejczyk oraz Julia Kowalik zrealizowały pod patronatem  Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom projekt, któremu nadały nazwę „Psiaki i Dzieciaki”.
W ramach projektu dziewczynki podjęły następujące działania:
1. Zajęcia na temat właściwej opieki nad zwierzętami przeprowadzone w Przedszkolu Nr 306 w Warszawie.
2. Zorganizowanie w Gimnazjum Nr 75 we współpracy z Kołem Przyjaciół Zwierząt w naszej szkole akcji wsparcia Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” poprzez zbiórkę darów i sprzedaż ciasta oraz babeczek upieczonych przez uczennice klasy 1c. Akcji towarzyszyła prezentacja prac przedszkolaków

wykonanych podczas zajęć. Dochody ze sprzedaży słodkości zostały przeznaczone na zakup karmy i zabawek dla zwierząt.
3. Organizacja przez 1c wizyty chętnych uczniów klas 1b, 1c oraz 2a w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”, gdzie zawieziono dary oraz zakupione rzeczy i uczestniczono w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Schroniska.
Projekt przyczynił się też do większe integracji klasy 1c, gdyż dzięki pracy wymienionych uczennic klasa 1c mogła uczestniczyć w wyjściu integracyjnym do kręgielni i pizzerii.
Dziękujemy za wsparcie finansowe i opiekę  Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, a w szczególności p. Marcie Małeckiej, która służyła nam dobrą radą i zainspirowała uczennice do działania.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu.

Monika Dyńska-wychowawca 1c i koordynator projektu

7 czerwca obchodziliśmy po raz ostatni Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie  przygotowali inscenizację bajek A. Fredry.

klasa 1a – „Wieczerza z gwoździa”,
klasa 1b – „Osiołkowi w żłoby dano”,
klasa 1c – „Małpa w kąpieli”,

klasa 1d – „Paweł i Gaweł,
klasa 2a – „Dwa koguty”,
klasa 2b – „Motyle”,

klasa 2c – „Bajka o sowie”,
klasa 3a – „Podróżni”,
klasa 3b – „Rolnik i byk”
.

Poszczególne klasy sumiennie przygotowały się do występów i z dużym zaangażowaniem  prezentowały bajki Mistrza Aleksandra. Ciekawostką w tym roku był wywiad z komediopisarzem, w  którego postać wcielił się uczeń klasy 1 b Łukasz. Doskonale poradził sobie ze szkolną dziennikarką Julką z klasy 2 a.  Zręcznie odpowiadał na jej dociekliwe pytania.
Uczniowie nagrali też filmik z nauki hymnu Fredrykaliów , który wspólnie odśpiewali na zakończenie uroczystości.

18 maja został zorganizowany szkolny konkurs biologiczny „MÓJ ORGANIZM”. Organizatorkami konkursu były panie: Aneta Werner i Paulina Melczewska. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu budowy i funkcjonowania  ludzkiego organizmu w tym poszczególnych organów i układów.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce
Michał Joński

II miejsce
Natalia Szewczyk

III miejsce
Julia Łozińska

30 maja do naszej szkoły przyjechali motocykliści z programem edukacyjnym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nasi uczniowie już od jakiegoś czasu przygotowywali się do tej wizyty powtarzając sobie przepisy ruchu drogowego. Nasi goście w programie mieli ilustrowany wykład, który wygłosił policjant drogówki ciekawie opowiadając o różnych zdarzeniach drogowych. Mówił jak ważne jest zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów. Po wykładzie chętni uczniowie przystąpili do testu z przepisów o ruchu drogowym. Potem nauczyciele i uczniowie wyszli na dziedziniec, gdzie mogli z bliska i dokładnie obejrzeć kultowe motocykle naszych gości. Było, na co popatrzeć, bo te maszyny są naprawdę wspaniałe. O swoich motorach ciekawie opowiadali ich właściciele.

Entropia słowa
HAPPENING - ZAKOCHAJ SIĘ NA WIONĘ
POECI O MIŁOŚCI - ADAM ASNYK

W środę 24. maja 2017r. uczennice naszego gimnazjum przedstawili najsławniejsze wiersze miłosne ulubionego poety - Adama Asnyka. Nie obyło się bez zabawy dla mieszkańców polbiskich ulic, którzy odgadywali dalszy ciąg znanych aforyzmów, przysłów i sentancji o miłości. W zamian otrzymywali piękne kwiaty.
Organizacją i przygotowaniem zajęły się nasze polonistki - Pani Małgorzata Smoleń oraz Pani Marta Ciesielska. Dziękujemy także uczennicom klasy 1a i 2a za udział w przedsięwzięciu: Julii Łozińskiej, Klaudia Staniszewskiej, Nikoli Maszkiewicz, Angelice Rockiej i Joannie Kamińskiej.

13 maja uczennica naszej szkoły Magdalena Trochimowicz zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal w Pucharze Polski w taekwondo olimpijskim w Olecku. Serdecznie gratulujemy.

Wywiad z Magdą przeprowadziła jej koleżanka z klasy Wiktoria. Wywiad przeczytasz tutaj.

24 maja 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Nasz uczeń z klasy 2a Jakub Siwek otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową. Za przygotowanie ucznia do ko konkursu podziękowania otrzymała p. Małgorzata Smoleń.

W tygodniu od  15-19. 05. 2017 w naszej szkole, odbywała się inicjatywa związana z obchodami DNIA TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI pod hasłem "Nie zgadzaj się, !!! to cię krzywdzi!!!" Na ścianach korytarzy pojawiły się opisy zachowań przemocowych, oraz informacje, że tego nie wolno akceptować. Obok bardzo wyraźnie zaznaczone i wyodrębnione zostały informacje, gdzie należy  zwracać się po pomoc. Ponadto prowadzone były w trakcie przerw rozmowy z młodzieżą i innymi uczestnikami życia szkolnego (rodzicami i pracownikami szkoły), rozmowy o charakterze socjoterapeutycznym wyjaśniające powyższe informacje. Dodatkowo  odbywały się pogadanki na ten temat. Zwieńczeniem akcji jest krótki filmik realizowany przez młodzież

w dniu 17. 05. 2017 ukazujący inscenizacje przemocy rówieśniczej i nasze  działania.
Celem inicjatywy było uświadomienie uczestnikom, co jest przemocą. Wyodrębnienie i nazwanie zachowań o znamionach przemocy  oraz przekazanie informacji, gdzie szukać pomocy. Zapamiętanie przez uczestników numeru telefonu zaufania okazało się sukcesem.

13 maja 2017 Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi im. Aleksandra Fredry zorganizowało piknik pod hasłem „Akcja integracja”. W programie naszej imprezy było wiele ciekawych atrakcji takich jak:

Koncert zespołu "THE OPTION" – godz. 12:00; Pokaz i nauka zumby; W świecie ciszy – warsztaty języka migowego; Świat "widziany" oczami ociemniałych – nauka pisania Brailem; Loteria fantowa; Gry i zabawy sportowe; Sensoryczny tor przeszkód i zabawy chustą animacyjną; Animaloterapia; "Samodzielna grupa taktyczno – szturmowa" - pokaz replik broni i umundurowania; Konkurs na lidera młodzieżowego Archipelagu Skarbów; "Coś prostego dla każdego" - zabawy plastyczne; Gram Ja- grasz Ty – kącik gier planszowych; Kawiarenka; Szkolny Klub Wolontariatu – wypiek gofrów i popkorn; Komputerowa gra zespołowa - CS.

Poniżej przedstawiamy fotoreportaż z tej imprezy. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Rozstrzygnięcie  Bielańskiego Konkursu „Komórka w 3D”

Aby wziąć udział w konkursie należało do 28 kwietnia 2017roku przesłać model komórki roślinnej lub zwierzęcej. W ocenie przysłanych prac wzięto pod uwagę następujące kryteria:
Zgodność merytoryczną
, załączoną legendę do modelu, staranność i pomysłowość wykonanej pracy
Powołana komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:
Aleksandra Radowska
Zuzanna Omelan
Joanna Kowalska

II miejsce:
Ewa Adamczyk
Michał Piwowarczyk

III miejsce:
Aleksander Michalczyk
Michał Stecz
Alicja Tkacz

prace wyróżnione wykonali:
Zofia Kubiak,
Paulina Luśtyk, Zofia Swiendrak, Maja Lipiec, Bartosz Senk, Bartosz Radzikowski, Kacper Trakul, Krzysztof Żochowski, Maciej Giernacki.

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 7 czerwca 2017 w Gimnazjum 75, podczas uroczystości szkolnych z okazji Święta Patrona Szkoły - Aleksandra Fredry.
Zapraszamy uczniów nagrodzonych oraz wyróżnionych na godzinę 11:00
.

13 maja 2017 uczennica naszej szkoły Zosia Lisiak zdobyła 2 miejsce w konkursie "Debiuty" w Kampinoskich Spotkaniach Jeździeckich dosiadając klaczy "Śląska Princessa" ze stajni "Bobrowy staw".

6 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Dyńskiej i Anny Grzybowskiej-Rysz. Uroczystość miała charakter lekcji multimedialnej.


Po uroczystości Pani Dyrektor gratulowała uczniom osiągającym sukcesy w różnych dziedzinach. Uczniowie naszej szkoły zdobywają czołowe miejsca w rozmaitch konkursach przedmiotowych i sportowych.

Wyniki konkursu literackiego "Miłość silniejsza niż śmierć"
Powołana przez Dyrektora Gimnazjum Nr 75 w Waraszawie komisja oceniła wszystkie nadesłane prace. Obrady były burzliwe a wybór niezwykle trudny. Wzięto pod uwagę cztery główne kryteria: zgodność z tematem, oryginalne ujęcie tematu, poprawność językowa, kompozycja tekstu. Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

Proza
1 miejsce – Monika Wielądek
2 miejsce – Julia Listwoń
2 miejsce – Jan Szeptycki
3 miejsce – Małgorzata Kuczyńska

Poezja
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Izabela Zarzycka
3 miejsce – Zofia Dreger

Wręczenie nagród nastąpi 7 czerwca 2017r., podczas uroczystości szkolnych z okazji Święta Patrona Szkoły - Aleksandra Fredry. Zapraszamy na godzinę 11:00.

Szanowni Państwo
Karty ZTM dla uczniów, którzy złożyli o nie wnioski, są do odbioru w sekretariacie przez rodzica za potwierdzeniem odbioru.

Zasady wydawania Karty Ucznia
Szanowni Rodzice, prosimy o zapoznanie się z zasadami wydawania Karty Ucznia uprawniającej do bezpłatnych przejazdów dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Informacja dla Rodziców
Wzór wniosku
Wniosek o wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej


Wnioski pobieramy ze strony internetowej szkoły i składamy w sekretariacie szkoły do dnia 4 czerwca 2017 roku.

28 kwietnia 2017r. w Gimnazjum nr 74, ul Tołstoja 2, odbyło się rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu "Bielańskie Mądraszki". Uczeń klasy Ia Mateusz Kaczor w kategorii panelu humanistycznego  pracą na temat "Moje magiczne miejsce" ukazał zjawiskowe miejsca w Lasku Bielańskim, m.in. okolice kompleksu kamedułów i zajął I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszego ucznia.

22 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem jak co roku wzięli udział w Integracyjnym Marszobiegu. Tegoroczne hasło biegu to Biegam, bo lubię. W tej charytatywnej imprezie stanęli obok siebie niepełnosprawni i pełnosprawni, by poprzez swój wkład wesprzeć Rodzinne Domy Dziecka. Uczestnicy pokonali trasę 3 km w zielonym zakątku Warszawy – Łazienkach Królewskich. W podziękowaniu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Na koniec zaśpiewała Natalia Nykiel i Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx.

12 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny pt. "Dookoła Europy", w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii regionalnej Europy.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Julia Łozińska klasa 2a
2 miejsce - Magomed Khatsiev klasa 2b
3 miejsce - Denis Miciukiewicz klasa 2b

Uczennica naszego gimnazjum Maria Fornalska z klasy 3A wzięła udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Gdańską pt. "Chemicznym okiem". Jej poster naukowy walczy o nagrodę publiczości. Doceńmy pracę Marysia dając lajka na Facebook'u.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego