Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

2015 / 2016

Aktualności > Lata wcześniejsze

Szanowni Państwo.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla wszystkich klas będzie 1 września o godzinie 9:00.

Szanowni Państwo.

Kiermasz podręczników zapowiadany na 24.08.2016 i 25.08.2016 nie odbędzie się z powodu braku książek do odsprzedaży. Gdy używane podręczniki zostaną już zebrane, wtedy szkoła zajmie się organizacją ich dystrybucji.
Będzie to po 1 września.
Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymają podręczniki dotacyjne we wrześniu.


Spis podręczników na rok szkolny 2016 / 2017.

24 czerwca 2016 uczniowie zakończyli rok szkolny. Dyrektor Szkoły p. Marta Butryn wraz z wychowawcami, nauczycielami przedmiotowymi, pozostałymi specjalistami i pracownikami pożegnali uczniów naszej szkoły. Wszyscy otrzymali w tym dniu świadectwa, a uczniowie klas 3-cich dodatkowo zaświadczenia z wynikami egzaminu gimnazjalnego.
Były także nagrod
y, dyplomy, podziękowania i listy gratulacyjne. Nagrodziliśmy osiągnięcia szkolne, sportowe, zachowanie, solidność i wytrwałość oraz inne zalety, którymi wykazywali się najlepsi.

Przyznaliśmy także stypendia, a rodzicom wręczyliśmy podziękowania za współpracę i listy gratulacyjne. Laureaci, ich rodzice i wychowawcy pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Fredryki to najwyższe nasze szkolne wyróżnienie. Po raz drugi zostały wręczone statuetki, a dwukrotni laureaci zabrali Fredryki do domu.
Oto zwycięzcy:
Potęga umysłu- Michał Joński
Młoda bogini- Julia Wachol
Swojak- p. Anna Kołodziejczyk
Lwie serce- Sebastian Piotrowski
Ulubienica muz- Julia Kowalska
Byłem, jestem, będę- Krzysztof Wiśniewski
Tytan pracy- Adrian Urbański

Gratulujemy!


Wychowawcy klas 3-cich pożegnali swoich wychowanków filmami, które samodzielnie zmontowali na tę okoliczność. Zamieszczamy je na naszej stronie razem z obszernym fotoreportażem z tej imprezy.

Życzymy
Wam udanych wakacji.

23 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie „Pokoju Ciszy” finansowane przez m.st. Warszawa. Uczennica klasy 2B uzyskała grant składając wniosek „Inicjatyw Młodzieżowych”. Młodzież przez dwa tygodnie ciężko pracowała, aby odmalować i wyposażyć pomieszczenie w potrzebne sprzęty. Założeniem „Pokoju Ciszy” jest danie możliwości uczniom spokojnego spędzenia przerwy lub wolnej godziny. Młodzież będzie mogła skorzystać ze znajdującej się tam biblioteczki z książkami, zrelaksować się na pufach, bądź też odrobić lekcje. „Pokój Ciszy” będzie również pełnić funkcję głównej siedziby Samorządu Uczniowskiego. Nasi samorządowcy będą mogli obradować i tworzyć nowe projekty działalności w szkole.

Kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu za nami.

20.
06. 2016 zostaliśmy zaproszeni przez Okręgowy Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża na spotkanie podsumowujące IV edycję akcji Gorączka Złota "Detektyw Grosik” 2016. z przyjemnością informujemy, że młodzież naszej szkoły uzbierała 18 kg groszy.

Zajęliśmy II miejsce wśród warszawskich gimnazjów.

„Dzień Kultury Żydowskiej” - 16. 06. 2016 roku klasa Ib podsumowała realizowany przy współpracy z Fundacją Forum Dialogu projekt. Na podsumowanie działań projektowych została zaproszona społeczność szkolna. Ewa Adamczyk i Magomed Khatsiev z  klasy I b przywitali wszystkich przybyłych muzyką klezmerską i słowami „szalom” wprowadzając w nastrój kultury żydowskiej. Uczniowie opowiadali o tym, dlaczego zajęli się tematyką żydowską oraz o przebiegu realizacji projektu. Swoje dokonania zaprezentowali poprzez pokaz wykonanego przez nich filmu pt. „Śladami Janusza Korczaka”. Dopełnieniem spotkania była degustacja potraw kuchni żydowskiej przygotowanych przez uczniów  oraz ich rodziców.

 
 
 
 
 
 

Sukces klasy IIIb
Nasza „Rzepka” została wyróżniona na VII Gali Festiwalowych Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych.
Zostaliśmy zauważeni wśród wielu gimnazjów prezentujących swoje dokonania w roku szkolnym 2015/2016. Nagrodzono tylko trzy gimnazja, więc sukces smakuje podwójnie.
Gratulujemy uczniom i wychowawczyni p. M. Smoleń.

[ Kibicujemy Naszym!!! ] Wspieramy sportowców śledząc każdy mecz w telewizorze. Wszyscy wierzymy w zwycięstwo Polaków na EURO 2016. Uczniowie klasy III b Michał Pączkowski, Kacper Kowalczyk i Bartek Józefowicz stworzyli Kącik Kibica.

[ Fredrykalia 2016] 10. 06. 2016r. - Święto Szkoły. „Fredro - uczy, bawi, wychowuje” pod takim hasłem przebiegały Fredrykalia - Dzień Patrona Aleksandra Fredry. To już 14 lat, od kiedy szkoła nosi to imię.

Było nam bardzo miło, gdy swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Urzędu Gminy Warszawa Bielany: burmistrz Tomasz Mencina, z-ca burmistrza Grzegorz Pietruczuk, z-ca burmistrza Włodzimierz Piątkowski, naczelnik Wydziału Oświaty Zofia Gajewicz, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Anna Czarnecka,

radny Komisji Oświatowej Ryszard Zakrzewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Anna Kołodziejczyk.
Dyrektor szkoły Marta Butryn po powitaniu gości i zebranych uczniów, przedstawiła osiągnięcia naszej młodzieży, a uczniowie w prezencie od burmistrza otrzymali piłki.
Potem przedstawiciele władz dzielnicy wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia w dzielnicowych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.
Do „Fredrykaliów” przygotowywaliśmy się od dawna, bo postawiliśmy przed sobą bardzo trudne zdanie, a mianowicie postanowiliśmy przedstawić fragmenty „Zemsty”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i bardzo solidnie je wykonali, świetnie opanowali tekst oraz zaprezentowali się w epokowych strojach. Okazało się, że w uczniach drzemie talent aktorski. Przedstawiciele każdej klasy mieli do zagrania inny fragment komedii.
klasa Ia
spór Rejenta z mularzami,
klasa Ib – Rejent i Papkin z informacją od Cześnika,
klasa Ic – miłość Wacława i Klary,
klasa IIa – rozmowa Papkina z Cześnikiem o sporze z sąsiadem,
klasa IIb – walka o mur graniczny,
klasa IIIa – zaloty Papkina do Klary,
klasa IIIb
pisanie listu przez Dyndalskiego.
Występy były bardzo oklaskiwane i po minach uczniów było widać, ze podobały się.
Dekoracje do przedstawienia wykonała klas
a IIIb z p. I. Ambroziak.
W roli konferansjerek wystąpiły Ola i Karolina – uczennice klasy III b, które z wdziękiem i humorem zaprezentowały liczne powiedzonka Fredry, aktualne do dziś np. „Gdzie interes dmucha, przyjaźń krucha” lub „Z wiekiem wzrok, słuch i mowa – wszystko z nas ucieka, lecz za to wzrasta głupota człowieka”
Dużą atrakcją dla uczniów był występ grupy tanecznej złożony z uczennic klas pierwszych, drugich i trzecich, nagrodzony gromkimi brawami.
W tym dniu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Miłość silniejsza niż śmierć”, plastyczno – literackiego „Poznaj bajki Fredry”, oraz j. angielskiego. Laureatom nagrody wręczał burmistrz i p. naczelnik gminy. Dziękujemy uczniom za udział i liczymy na takie zaangażowanie w przyszłym roku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

Sukces Julii Faber z klasy I b

Z przyjemnością informujemy, że praca Julii Faber została wyróżniona w konkursie fotograficznym „Dzień Tulipana na Bielanach” zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany.


Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sfotografowanie tulipanów rosnących w parku Kępa Potocka. Spośród 80 nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała 18- wśród nich znalazło się zdjęcie wykonane przez Julię. Pracę Julii możemy teraz podziwiać na wystawie out- door naprzeciwko budynku Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29.
                  
Gratulujemy !

***

 

2 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się wydarzenie „Cybernauci na start!”, nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w inauguracyjnych warsztatach, które otwierają  wieloletni projekt „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.

Skierowany jest on do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.
Nasi uczniowie jako jedni z 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,  z całej Polski oraz nauczycieli i rodziców, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez trenerki i trenerów, którzy zajmują się bezpieczeństwem w sieci i korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

 • Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie,

 • Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim,

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej,

 • Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Warszawie,

 • Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 75 im. Aleksandra Fredry w Warszawie,

 • Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie,

 • Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie,

 • Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim,

 • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Halika w Ożarowie Mazowieckim,

 • Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku.


W trakcie wydarzenia ponad 150 osób pracowało przez ok. 3 godziny pod okiem trenerek i trenerów - nad regulaminem serwisu społecznościowego, który chroni prywatność i bezpieczeństwo jego użytkowników, spisem zasad korzystania z bankowości elektronicznej, scenariuszem zajęć dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także nad projektem kampanii społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Zastanawiali się także nad tym jakie informacje możemy, a jakich nie powinniśmy, udostępniać na Facebooku oraz jak rozpoznać uzależnienie od internetu i jako pomóc osobom uzależnionym.
Efekty pracy grup warsztatowych mogliśmy zobaczyć podczas drugiej części wydarzenia, którą rozpoczęliśmy od kilku wystąpień. O edukacji medialnej i działaniach podejmowanych przez fundację Nowoczesna Polska opowiadał prezes fundacji, Jarosław Lipszyc. Głos zabrali również Minister Witold Kołodziejski z Ministerstwa Cyfryzacji, dr Anna Siwek, prorektor ds.

studenckich Collegium Civitas, Waldemar Krawiec z Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Katarzyna Czaj-Trzcińska, Dyrektor Zespołu Spraw Społecznych z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Następnie zaprezentowały się wszystkie grupy warsztatowe, które wszyscy z wielką uwagą i przyjemnością oglądali. JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH UCZNIÓW, którzy z zainteresowaniem i z zaangażowaniem uczestniczyli zarówno w warsztatach jak i podczas prezentacji. SUPER „Cybernauci „- Adam Umiastowski, Damian Niewczas, Jakub Szczepanik.
Inaugurację zamknęła Barbara Krywoszejew, kierownik merytoryczny projektu „Cybernauci”, która opowiedziała o jego założeniach. Mamy nadzieję, że cały projekt zostanie zrealizowany właśnie w naszej szkole.
Za zaproszenie  na warsztaty  w BUW - serdecznie dziękujemy.!!!!!!!

Dnia 02. 06. 2016r. odbył się „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych” przeprowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego p. Martę Wesołowską.  Był on skierowany do chętnych uczniów z klas I-III. Konkurs wcale nie był taki łatwy jak się wydawało. Trzeba było wkuć sporo materiału z różnych dziedzin. Składał się on z 30 pytań związanych z ustrojem politycznym, historią, geografią, demografią, miastami, kulturą oraz tradycjami krajów anglojęzycznych. Walka naszych uczniów była zażarta, ale w końcu udało się wyłonić trójkę najlepiej przygotowanych uczniów:

 • I miejsce- Julia Kowalska z klasy III B

 • II miejsce- Patrycja Wiśniewska z klasy I C

 • III miejsce ex aequo - Krzysztof Wiśniewski z klasy IC oraz Jakub Błaut z klasy III A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie się cieszył równym zainteresowaniem.

***

Dzień Dziecka w tanecznym rytmie

1.06.2016r. dyrektor szkoły Marta Butryn zaprosiła prezesa fundacji czeczeńskiej, który wprowadził  młodzież w świat kultury Czeczenii. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o tym kraju oraz  obejrzeli prezentację zespołu tanecznego.
Było nam miło, że umiejętnościami tanecznymi mogli się pochwalić  uczniowie czeczeńscy, którzy chodzą do naszego gimnazjum.
Dużą atrakcją była nauka tańca czeczeńskiego, prowadzona przez  instruktora. Chętni pod jego kierunkiem, poznawali tajniki tego ciekawego tańca. Do zabawy włączyło się również grono pedagogiczne.
Największą niespodziankę sprawili uczniom nauczyciele, którzy specjalnie dla nich z okazji Dnia Dziecka przygotowali układ taneczny. Młodzież była zaskoczona, ale sądząc po ich minach, zadowolona. Występ nagrodzili gromkimi brawami, a później włączyli się do zabawy.

1 czerwca 2016r. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni przez p. dyrektor Martę Butryn za różne osiągnięcia. Były to czołowe miejsca zdobyte w konkursach przedmiotowych oraz prestiżowe miejsca osiągnięte na zawodach sportowych w różnych konkurencjach. Wszystkim uczniom, którzy biorą aktywny udział w życziu szkoły i pracują na nasz wspólny sukces bardzo serdecznie dziękujemy.

Korzystając z okazji składamy wszystkim uczniom naszej szkoły serdeczne życzenia w Dniu Dziecka.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego