Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

2013 / 2014

Aktualności > Lata wcześniejsze

Zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

10 czerwca 2014 uczniowie klasy III b naszego gimnazjum pod opieką nauczycielki j. polskiego M. Smoleń i nauczyciela j. angielskiego M. Prasolika brali udział w projekcie Entropia słowa- Literacka Mapa Warszawy, organizowanym przez Urząd Miasta Warszawy, w ramach Warszawskiego Projektu Edukacji Kulturalnej.
Tegoroczny happening
oświęcony był 70. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. W różnych miejscach w Warszawie, w tym samym czasie w godz. 12.30 – 13.30, młodzież czytała poezje poetów powstańców.
Miejscem spotkania naszych uczniów był pomnik – kamień „ Poległym na chwałę pamięci żyjących” między metrem Wawrzyszew, a metrem Młociny. W tym miejscu Oddział powstańczy Osjan rozpoczął walkę z okupantem, atakując niemieckie lotnisko wojskowe. Uczniowie do prezentacji wybrali poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wojtek rozpoczął występ przypomnieniem życia i twórczości wybitnego poety. Przy dźwiękach muzyki powstańczej i piosenek zagrzewających do walki, mogliśmy przybliżyć młodym mieszkańcom atmosferę tamtych czasów.
Uczniowie zachęcali i zapraszali do udziału w happeningu przechodniów, którym proponowali czytanie wierszy Baczyńskiego. Byli tacy, którzy chętnie włączali się do akcji i czytali razem za nami najbardziej znane utwory Baczyńskiego. W podziękowaniu za udział otrzymywali plakietki zaprojektowane i wykonane przez jednego z uczniów tej klasy Michała Pęksę.
Finał imprezy odbył się w kinie „Atlantic”, gdzie młodzież spotkała się z twórcami filmu „Miasto 44”.
To był pierwszy udział naszych uczniów w takim projekcie, ale już możemy zadeklarować akces w przyszłym roku, bo to doskonała godzina wychowawcza, żywa lekcja historii oraz j. polskiego. To ożywienie pamięci o obecności literatury w Warszawie.

Małgorzata Smoleń

7 czerwca 2014 - Piknik rodzinny "Na Wrzecionoe, po drugiej świata stronie".
W programie imprezy znalazły się takie atrakcje:

 •    Gry i zabawy sportowe

 •    Szermierka i pokaz atletyczny

 •    Czary przyrodnicze

 •    Turniej Counter-Strike

 •    Pokaz udzielania pierwszej pomocy

 •    Warsztaty biżuterii

 •    Loteria fantowa

 •    Repliki broni i mundury

 •    Slalom rowerowy


11 kwietnia 2014 w ZS nr 110 Gimnazjum nr 75 odbyło się zakończenie X edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Miłość silniejsza niż śmierć.”

„Jest taka miłość, która nie umiera…”
„Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą.” Pod  hasłem zaczerpniętym z twórczości  księdza Jana Twardowskiego 11 kwietnia 2014 roku w ZS nr 110 Gimnazjum nr 75  odbyło się zakończenie X edycji Dzielnicoweg
o Konkursu Literackiego „Miłość silniejsza niż śmierć.”

Organizatorem  było Gimnazjum nr 75.  W konkursie wzięło udział siedem gimnazjów, z których wpłynęło 38 prac. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

w kategorii-  proza:
1. nagroda – Martyna Zarzycka  - Gimnazjum nr 165,

2.nagroda – Jan Galiński – Gimnazjum nr 77,
3.nagroda – Wiktoria  Parszutas  nr 76,

Wyróżnienia – kategorii –proza:
1. Martyna Boch – Gimnazjum nr 76,
2. Klaudia Miaskiewicz – Gimnazjum nr 74,
3. Zuzanna Jończyk – Gimnazjum nr 77.
trzeciego miejsca nie przyznano.

w  kategorii – poezja:
1. Joanna Tabak- Gimnazjum nr 77,
2. Weronika Wichrowska – Gimnazjum nr 75.

kategorii – komiks:
1. Maja Kaiser – Gimnazjum nr 73,
drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano.

Młodzi twórcy wykazali się  ciekawym ujęciem tematu miłości, bogatym słownictwem  oraz dojrzałością literacką. Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za pomoc oraz liczymy na wsparcie  w kolejnej edycji.

Małgorzata Smoleń

8 kwietnia 2014 nasza szkoła gościła niepełnosprawnych sportowców. Na sali gimnastycznej mieliśmy pokazy szermierki sportowej w wykonaniu osób niepełnosprawnych i naszych uczniów. Film 1, Film 2.

Dnia 6.04.2014 w Szkole Podstawowej nr 273 przy ul. Banacha 1 odbyło się uroczyste zakończenie XVIII Edycji Turnieju Grand Prix Bielan w tenisie stołowym oraz rozdanie nagród dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach wiekowych. Nagrody wręczyli: burmistrz p. Rafał Miastowski, p. Elżbieta Iglewska – Romanowska, dyrektor dr Maria Giza, wicedyrektor mgr. Marcin Zgutka. Nasze Gimnazjum nr 75 zajęło I miejsce. Wśród najlepszych zawodniczek była Julia Wachol, która zajęła III miejsce a wśród zawodników był Mateusz Stańczak, który zajął również III miejsce. Od lat tenis stołowy cieszy się dużą popularnością wśród naszej młodzieży. Po odbytych turniejach nasi uczniowie zakwalifikowali się na następujących miejscach:


• Dziewczęta
3 m Julia Wachol 1b
5 m Wiktoria Polowiec 2b
8 m Weronika Zielonko-Czupta 3b
12 m Wiktoria Kołota 2a
13 m Natalia Cichocka 2a
14 m Wiktoria Górecka 1b
15 m Klaudia Waćkowska 2a

• Chłopcy
3 m Mateusz Stańczak 2a
5 m Jacek Kazimieruk 3a
7 m Michał Polak 2a
16 m Jakub Bałt 1a
17 m Tomasz Dziewiątko 1b
18 m Mikołaj Wasiak 1b
21 m Michał Wysocki 1b
27 m Eryk Kamiński 2b
28 m Maciek Kołodziejczyk 1b
31 m Bartek Machnik 2b
33 m Konrad Rozbicki 3c
34 m Kacper Stążecki 3b
36 m Kamil Fukowski 1a

Opiekun Wanda Gruza

21 marca 2014 - Samorząd Szkoły i poszególne klasy organizowały zabawy edukacyjne z konkursami. Zamieszczamy fotoreportaż z tej imprezy. Zamieszczamy także film z występem naszych uczniów.

29 stycznia 2014 rodzice naszych uczniów mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami naszych uczniów. Na sali gimnastycznej zorganizowaliśmy dużą wystawę, na której prezentowaliśmy podpisane prace naszych uczniów powstałe na różnych przedmiotach. Nauczyciele naszej szkoły wyjaśniali i okoliczności w jakich poszczególne prace powstawały. Autorzy najlepszych zostali wymienieni. Nasz szkoła od lat odnosi sukcesy sportowe. Nauczyciele WF prezentowali osiągnięcia sportowe. Na koniec zasłużeni uczniowie odebrali od Pani Dyrektor dyplomy w obecności swoich rodziców. W trakcie tego sympatycznego spotkania z rodzicami, zostały odtworzone prezentacje multimedialne. Na jednej z nich wykonanej przez nauczycielkę historii zaprezentowano rodzicom udział ich dzieci w ważnych imprezach patriotycznych.

20 stycznia 2014 w ZS 110 odbył się Konkurs Wiedzy o Rosji, do którego przystąpiły klasy trzecie gimnazjum. W konkursie I miejsce zajęła Weronika Zielonko-Czupta (3b), II miejsce - Adam Szafrański (3b), III miejsce - Kacper Kamiński (3b). Konkurs przygotowała Wioletta Gaczkowska.

18 grudnia 2013 w trakcie zebrania z rodzicami zorganizowaliśmy kiermasz na którym można było dostać najróżniejsze drobiazgi. W wyprodukowanie tych pięknych przedmiotów zaangażowali się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Kiermasz zorganizowaliśmy tylko po to, aby pomóc dzieciom z chorobą nowotworową.

3 grudnia 2013 w trakcie 3 lekcji odbyła się impreza szkolna pod hasłem TOLERANCJA. Impreza była przeznaczona dla wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół.
„Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie” pod takim hasłem odbył się 2 .12.2013 roku apel, poświęcony tolerancji. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się uczniowie klasy III b. Apel poprzedziła ankieta przeprowadzona wśród uczniów wybranych klas. Odpowiadali oni na pytania: Co to jest tolerancja? Czy jestem tolerancyjny? Czego nie toleruję? Wśród ankietowanych, dziewczynki pisały, że tolerują wszystko, od koloru skóry do orientacji seksualnej. Natomiast nie akceptują osób wywyższających się. Chłopcy nie pisali zbyt wiele o tym, co akceptują, jedynie czego nie akceptują, to bójek i wyzwisk.
Wyniki ankiety przedstawiono podczas prezentowanego spektaklu słowno- muzycznego. Uczniowie recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Tadeusz Różewicza, Edwarda Stachury i wielu innych poetów. Przerywnikiem były piosenki Stanisława Soyki, Payujo oraz Czesława Niemena.
Celem apelu było przybliżenie znaczenia tolerancji oraz spojrzenie na ten temat przez pryzmat wielu utworów różnych poetów.
Podsumowaniem apelu było rozwiązanie krzyżówki z hasłem „Miłuj bliźniego swego”. Do konkursu o jak najszybsze rozwiązanie krzyżówki stanęły wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Uczniowie dzielnie zmagali się z trudnymi hasłami pomocniczymi, bo na zwycięską klasę czekała nagroda.

Najsprawniej poradziły sobie dwie klasy I a i III a. Uczniowie otrzymali słodkie prezenty, które wręczyła pani dyrektor Beata Ziarkowska.
Apel przygotowała nauczycielka j. polskiego - Małgorzata Smoleń, dekorację wykonała nauczycielka plastyki - Izabela Ambroziak, zaś nad sprawnym działaniem aparatury technicznej czuwał nauczyciel informatyki- Paweł Dyński.

W dniu 15 listopada 2013 w naszej szkole zorganizowaliśmy grę edukacyjną - "Święto Niepodległości". Imprezę przygotowaliśmy z myślą o uczniach klas 6-tych okolicznych szkół podstawowych. Zaprosiliśmy delegacje uczniów ze SP 273, SP 247. SP 80 i SP 223. Dzieci przez aktywną zabawę pogłębiały swoją wiedzę z historii Polski. Po uroczystym przywitaniu i wyjaśnieniu celu gry, uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy zadaniowe, które musiały w zaplanowanym czasie wykonać powierzone zadania, aby zdobyć wskazówki i odnaleźć ukryte w szkole "skarby". Grupa pierwsza rysowała portrety Józefa Piłsudskiego.  Druga grupa musiała rozwiązać krzyżówkę historyczną. Zadaniem trzeciej grupy było ułożenie mapy Polski z rozsypanych puzzli oraz ułożenie godła Polski w programie komputerowym e-puzzle. Czwarta grupa przeszła szkolenie z musztry wojskowej pod okiem instruktorów ze Związku Strzeleckiego "Strzelec". Po wykonaniu powierzonych zadań uczniowie otrzymali operty ze wskazówkami gdzie należy szukać "skarbu". Wszystkie delegacje szkół odnalazły "skarby", którymi okazały się nasze narodowe symbole: flaga, hymn i godło. Skarby były dobrze strzeżone bowiem znajdowały się w gabinecie Pani Dyrektor. abawę urozmaicił występ muzyczny ucznia naszej szkoły Michała Krawca, który odegrał na akordeonie kilka pieśni patriotycznych. Uczniowie mieli także okazję podziwiać repliki broni, mogli przymierzyć mundury i maski przeciwgazowe.


Artukuł poświęcony temu wydarzeniu na stronie Urzędu Dzielnicy Bielany.

W sobotę 19 października 2013 grupa uczniów Gimnazjum nr 75 wzięła udział w 53 Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK Palmiry 2013.

W dniu 17 września 2013 odwiedzili nas kombatanci - żołnierze Armii Krajowej (Zgrupowanie Kampinos). Na lekcji historii opowiadali uczniom naszej szkoły o walkach powstańczych w 1944 roku. Panowie: Henryk Ratyński - Członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej będący Przewodniczącym Komisji Historycznej Środowiska "Grupa Kampinos", ppor. IV Kom. WIN Leszek Andrzej Mroczkowski bardzo ciekawie i barwnie opowiadali o wydarzeniach tamtych czasów. Poniższy fotoreportaż będzie dla nas pamiątką tej ciekawej lekcji historii i wychowania patriotycznego.
W realizacji tej lekcji pomógł nasz absolwent Daniel Pieczychlebek będący w chwili obecnej działaczem Związku Strzeleckiego "Strzelec".

14 października 2013 - w ZS110 uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.
Jak co roku nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 110 obchodzili Œwięto Edukacji Narodowej. W tym roku także uroczystoœci obchodzone były z udziałem wszystkich uczniów oraz kadry pedagogicznej i administracyjnej. Na poczštku p. Dyrektor Beata Ziarkowska składała wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego œwięta. Potem był program artystyczny. Wszyscy œwietnie się bawili. Uczniowie odegrali kilka fajnych scenek, które wszystkich wprawiły w znakomity nastrój. Potem uczniowie spędzali czas ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Poniżej prezentujemy fotoreportaż z tego wydarzenia.

Imprezy sportowe - październik 2013 - Piłka nożna w Gimnazjum nr 75
Młodzież z Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Fredry może pochwalić się dużymi sukcesami sportowymi, które odniosła w październiku 2013 r. na Bielanach. Są to biegi przełajowe i Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej chłopców.
W biegach przełajowych nasi uczniowie zajęli III miejsce oraz III miejsce w piłce nożnej chłopców w Mistrzostwach Dzielnicy. Tym bardziej nas to cieszy, że rywalami w konkurencjach byli uczniowie z klas sportowych. Zwycięzcom uroczyście w szkole gratulowała pani dyrektor Beata Ziarkowska, wręczając nagrody a podziękowania ich rodzicom. W tym roku po raz pierwszy w szkole, utworzono sekcję piłki nożnej. Trenerem drużyny złożonej z uczniów klasy pierwszej gimnazjum został pan Robert Durdyn. Zajęcia sportowe odbywają się na boisku KS „Hutnik”. W ramach odnowy biologicznej uczniowie uczęszczają na pływalnię CRS Bielany. Obecnie wszystkie klasy gimnazjalne uczestniczą w klasowych rozgrywkach w piłce nożnej. Mamy nadzieję, że rośnie nam kadra piłkarska, a w przyszłości reprezentacja Polski, z której będziemy dumni. Staramy się wzbogacać ofertę zajęć sportowych dla naszych uczniów. Od listopada ruszają zajęcia z szermierki, na które serdecznie zapraszamy.

9 października 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „ W przyjaźni z gżegżółką i piegżą”. Była to już 14 edycja konkursu. Pomysłodawczynią i organizatorem była polonistka Małgorzata Smoleń.
W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 15 śmiałków z klas pierwszych , drugich i trzecich oraz dwoje nauczycieli.

Komisja w składzie:

 • przewodnicząca – Małgorzata Smoleń

 • członek – Jolanta Wąsowska

 • członek – Adrianna Mielnicka

wyłoniła uczniów, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów i przyznała kolejno miejsca:
1. miejsce - Weronika Wichrowska – kl. III b,
2. miejsce - Adam Szafrański – kl. III b,
3. miejsce - Sławomir Stefaniak – kl. III b
Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Ortograficznym Dyktandzie Bielańskim.

20 września 2013 - Delegacja naszej szkoły brała udział w uroczystości patriotycznej "Warszawskie Termopile".

17 września 2013 - Delegacja naszej szkoły brała udział w uroczystości poświęconej 74 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

17 września 2013 - Delegacja naszej szkoły brała udział w konferencji poświęconej podsumowaniu programów międzynarodowych COMENIUS.

02 września 2013 - Urroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego