Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - oddziały gimnazjalne

Idź do spisu treści

Menu główne

2012 / 2013

Aktualności > Lata wcześniejsze

Pierwszy Dzień Wiosny kojarzy się w większości szkół z dniem spędzonym nietypowo. W naszym gimnazjum zaprosiłam uczniów wszystkich klas oraz nauczycieli, na godzinne zajęcia pod hasłem „Magia czy prawa nauki?”. Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć oraz wysłuchać wyjaśnienia wielu doświadczeń: wulkan chemiczny, nurek Kartezjusza, balony przyciągające wodę, chemiczne jojo, otwór w dłoni, tańczący kciuk to tylko kilka doświadczeń, dzięki którym przybliżyłam uczniom oraz koleżankom i kolegom nauki przyrodnicze. Największą  ciekawość wzbudziło jednak zjawisko powidoku.


Beata Ziarkowska- nauczyciel biologii

8 maja 2013 odbyły się na terenie AWF Mistrzostwa Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy Gimnazjów. Nasi uczniowie zdobyli cenne trofea w kilku dyscyplinach: Srebrny medal w pchnięciu kulą uczniów klas pierwszych – Michał Boczek z klasy 1b Srebrny medal w skoku w dal uczniów klas pierwszych – Kamil Ziarkowski z klasy 1a Srebrny medal w skoku w dal uczniów klas drugich– Kacper Kamiński z klasy 2b Srebrny medal w pchnięciu kulą uczniów klas trzecich – Inga Malinowska z klasy 3c


Beata Ziarkowska- nauczyciel biologii

Szkolny Dzień Europejski - 17 kwietnia 2013 uczniowie naszej szkoły organizowali Szkolny Dzień Europejski. Każda klasa gimnazjum przygotowała stoisko na którym pojawiły się potrawy typowe dla kuchni poszczególnych państw Unii, oraz podstawowe informacje o prezentowanym kraju. Uczniowie i wychowawcy bardzo się zaangażowali w przygotowanie stoisk.

Szkolny Konkurs Frazeologiczny. 30 listopada 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny, do którego przystąpiło 11 uczniów z klas drugich i trzecich. Komisja w składzie: - Małgorzata Smoleń, Monika Lesisz, Adrianna Mielnicka wyłoniła zwycięzców. I miejsce - Gracjan Złotucha z klasy IIIc. II miejsce – Wojciech Magdziak z klasy IIb. III miejsce – Kacper Kamiński z klasy IIb. Wyróżnienie - Damian Zakrzewski z klasy IIIb. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Małgorzata Smoleń.

Szkolny Konkurs Ortograficzny „W przyjaźni z gżegżółką i piegżą”. 23 października 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Komisja w składzie: Małgorzata Smoleń, Monika Lesisz postanowiła przyznać tylko wyróżnienie, które otrzymał Gracjan Złotucha z klasy IIIc.

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Kierownictwa Instytutu Gethego, Przedstawiciela Ambasady Niemiec, Władz Warszawy, Władz Dzielnicy Bielany, delegacji uczniów z okolicznych szkół.

19 lutego 2013 odbyła się w naszej szkole impreza harcerska "Kakofonia 2012". Oto fotorelacja z tego wydarzenia. Inicjatorką imprezy była p. Elżbieta Kocerka.

W październiku 2012 przyjechali do nas uczniowie i nauczyciele (ponad 160 osób) z Niemiec, Włoch, Węgier, Finlandii i Indii i Ghany w ramach programu współpracy miedzynarodowej COMENIUS-NEOS. W roku szkolnym 2011/212 nasi uczniowie wyjechali 3 razy za granicę pod opieką nauczycieli. W kolejnych latach będziemy kontynuowali programy wymiany zagranicznej.

Od 23 do 27 października 2012 roku Zespół Szkół nr 110 był gospodarzem programu Comeniusa. Celem programu jest nawiązywanie kontaktów i poznawanie swoich krajów. Do uczniów z Dzierżoniowa, Niemiec, Włoch, Finlandii, Hiszpanii, Węgier dołączyła po raz pierwszy młodzież z Indii.
Licealiści z Warszawy wspólnie z gośćmi z zagranicy realizowali projekt związany z wodą. Zostali podzieleni na cztery grupy: radiową, filmową, dziennikarską i fotograficzną. Każda grupa zajmowała się swoim zadaniem, które było poprzedzone pisaniem międzynarodowego bloga.
Licealiści wcielili się w role przewodników po swoim mieście. Zagraniczni goście byli zachwyceni ich znajomością wiedzy o stolicy. Warszawa ich zauroczyła. Zwrócili uwagę na jej obecny rozwój, ale też nie pozostali obojętni na zabytki. Podkreślali to w każdej rozmowie z polskimi kolegami.
Gospodarze, podczas pobytu uczniów z różnych krajów, otoczyli ich opieką. Poza zajęciami programowymi starali się im wypełnić czas tak ciekawie, aby ten pobyt w Polsce na długo pozostał im w pamięci.
Podsumowaniem projektu były prezentacje osiągnięć grup w sali kinowej Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej.
Największym osiągnięciem programu było pokonanie barier językowych, nieśmiałości i strachu i nawiązanie kontaktów z przyjaciółmi z Comeniusa.
Nad prawidłową realizacją projektu czuwali nauczyciele z Zespołu Szkół nr 110 na Wrzecionie.

Anna Grzybowska-Rysz i Andrzej Wojda
"Mistrzowie Dryblingu" (zrealizowany do czerwca 2012)

Gimnazjum Nr 75 jako jedyna szkoła z Bielan uczestniczyło w projekcie „Mistrzowie dryblingu”. Projekt ten organizował Instytutu Goethego w Warszawie pod patronatem warszawskiego Biura Edukacji. Celem projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat Euro 2012, jak również zachęcenie do poznawania języków obcych – tu: języka niemieckiego. Pomysłodawcy projektu w bardzo zabawny i interesujący sposób połączyli naukę języka niemieckiego ze sportem.
Na lekcjach języka niemieckiego dzieci poznawały słownictwo związane z piłką nożną, kraje, biorące udział w Mistrzostwach Europy, ich nazwy w języku niemieckim, piłkarzy reprezentacji itp.
Na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się treningi w piłce nożnej.
W projekcie brały udział cztery warszawskie gimnazja, a stawka była bardzo wysoka: zwycięska klasa jedzie do Dortmundu, gdzie pod okiem trenera Klubu Borussia Dortmund będzie miała trening.
Do projektu wybrano klasę III c, która pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Andrzeja Wojdy i nauczycielki języka niemieckiego pani Anny Grzybowskiej–Rysz rozpoczęła realizację projektu. W ramach konkursowych aktywności należało wykonać spot reklamowy Euro 2012 oraz napisać reportaż z przebiegu projektu. To wszystko oczywiście w języku niemieckim. Na koniec trzeba było rozegrać mecze półfinałowe i mecz finałowy.
Okazaliśmy się najlepsi. Po zwycięstwie meczu półfinałowego z wynikiem 4:2 dla nas, przeszliśmy do finału. Mecz finałowy również okazał się dla nas zwycięski. Wygraliśmy z wynikiem 2:0. Radość była ogromna. Do tego jeszcze nasz spot reklamowy zajął I miejsce, a reportaż II.
W czerwcu jedziemy całą klasą do Niemiec!!!

Uczniowie Gimnazjum NR 75 MISTRZAMI DRYBLINGU
Gimnazjum Nr 75 jako jedyna szkoła z Bielan uczestniczyło w projekcie „Mistrzowie dryblingu”. Projekt ten organizował Instytutu Goethego w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.
Celem projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat Euro 2012, jak również zachęcenie do poznawania języków obcych – tu: języka niemieckiego. Pomysłodawcy projektu w bardzo zabawny i interesujący sposób połączyli naukę języka niemieckiego ze sportem. Przez nawiązanie do organizowanych w Warszawie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej przedsięwzięcie to dodatkowo promowało kulturę sportu i aktywność ruchową.
Anna Grzybowska - Rysz

III miejsce - Mistrzostwa Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców - (01-05 X 2012).

Damian Jóźwiak zajął 3 miejsce w Europejskich zawodach KYOKUSHIN.

W listopadzie 2012 roku zajęcia z biologii w klasach drugich upływały pod hasłem zdrowego stylu życia. Jednym z elementów lekcji było przygotowanie drugiego śniadania gimnazjalisty. Uczniowie klas: 2a i 2b przynieśli na zajęcia wszelkie potrzebne materiały. Śniadanie miało być źródłem węglowodanów i błonnika oraz miało zachęcać swoim wyglądem do konsumpcji. Godzina zajęć w każdej klasie upłynęła bardzo szybko a wszyscy dobrze się bawili.

Beata Ziarkowska- nauczyciel biologii

III Mazowieckie Dni Kariery "Rozwiń skrzydła".
W dniach 15 i 16 marca 2012 klasy IIIc i IIIa uczestniczyły w Mazowieckich Dniach Kariery zorganizowanych w Zespole Szkół Nr 35 w Warszawie. Drużyna w składzie: Krzysztof Bagiński. Sławomir Falkowski oraz Zuzanna Wiktorska zdobyła III miejsce w quizie "Mistrz autoprezentacji".

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego